Objem pro jemné vlasy

Jemné vlasy rychle plihnou, mastí se, nedokážou udržet objem, a to ani když jsou krátké. Jak si s nimi poradit? Prozradíme vám několik triků!

I s jemnými vlasy můžete udělat velkou parádu. Chce to jen správný střih, kvalitní kosmetiku, důslednost a trpělivost. Prostě se jim musíte více věnovat.

Také vás může zajímat ...

Kratší jsou lepší

Nejlepší, co můžete pro váš typ vlasů udělat, je dopřát jim kvalitní střih. Pokud chcete vlasům dodat objem, držte se spíše kratších délek. Pakliže jsou vlasy delší než po ramena, mnohem snadněji plihnou.

Ani rovné zastřižení není tím nejlepším řešením. Kadeřník by měl vlasy prostříhat, a to hlavně na temeni hlavy, čím se vytvoří objem.

Šetrná péče

Jemné vlasy umývejte mírně teplou vodou a po umytí se vyhněte ždímání, silnému tření ručníkem a rozčesávání řídkým hřebenem. Vybírejte šampon a kondicionér speciálně určené na objem. Přípravky by měly mít lehké složení, které vlas doslova nafoukne, ale nezatíží.

Lehký styling

Vyvarujte se také přílišnému používání stylingových přípravků, vhodnější jsou opět objemové a ty, které neobsahují alkohol. Silně tužicí přípravky by pro vás měly být tabu, vlas totiž obalí a ten samozřejmě ještě rychleji plihne. Naopak by vám mohla vyhovovat lehká tužidla ve formě spreje.

Správná barva

Je všeobecně známo, že tmavá barva objem zmenšuje a zužuje. Pro optický objem účesu je nejlepší vlasy promelírovat alespoň dvěma světlými tóny. Tím přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...