Objevte blahodárné účinky konopí

Naštěstí s tím, jak se dnes pozornost pacientů i jejich lékařů znovu obrací k přírodním prostředkům, nastává doslova i renesance konopí. Je proto skvělé, že si dnes můžeme v lékárně zcela běžně zakoupit výrobky, které konopí obsahují, nebo si ho vypěstovat doma na zahrádce.

Zpomaluje průběh nemocí

Také vás může zajímat ...

V Česku je povoleno legálně pěstovat konopí s obsahem THC do 0,3 %. Konopná nať tiší nejrůznější bolesti, pomáhá při žaludečních obtížích a lze ji také využít k léčbě nespavosti.

Rovněž tlumí napětí ve svalech, čehož se využívá při léčbě při degenerativních onemocnění nervů, jako je právě Parkinsonova choroba nebo roztroušená skleróza. V těchto případech skutečně zpomaluje průběh nemoci a tlumí již rozvinuté příznaky.

Pomáhá od křečí i od bolesti

V evropském lidovém léčitelství se odedávna konopí užívalo k léčbě astmatu, kašle, epilepsie, poruch spánku, při bolestech a křečích, k hojení povrchových poranění i kožních infekcí.

Dnes semena i výrobky z konopí pomáhají při prevenci kardiovaskulárních onemocnění, chrání sliznice a pomáhají při revmatoidní artritidě. Konopné masti napomáhají hojení kůže při lupénce, opruzeninách a ekzémech, a tiší bolesti kloubů i svalů.

Zpomaluje stárnutí

V poslední době si získává velkou popularitu i kosmetika z konopí. Ta se totiž vyrábí z konopného oleje, lisovaného z konopných semínek. Kosmetika z konopí má protizánětlivé, protialergické a a regenerační účinky.

Proto tak dobře pomáhá hojit kožní defekty, regenerovat pokožku zatíženou škodlivými vlivy z ovzduší a vyrovnává její PH. Rovněž je hypoalergenní a umí kůži hydratovat, vyživovat a uklidňovat. Proto působí efektivně proti předčasnému stárnutí pokožky.

Zažene migrénu i nespavost

Konopí se dnes přidává i do spousty pochutin. Najdete ho v koláčích i v bábovkách, ochutnat můžete konopné máslo, čokoládu a ti, co nemohou spát, si mohou večer dopřát konopný čaj.

I ten je dnes na trhu v mnoha variantách. A tak si můžete ověřit, že má skutečně kladné účinky na nervový systém, a dovede utišit nastupující bolest hlavy a zahnat nespavost..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...