Objevte sousední Vysoké Tatry

Na cestě mezi našimi Krkonošemi a gigantickými Alpami se nachází krásné horské štíty slovenských Tater. Okouzlí vás čistým vzduchem, ale také průzračností horských ples a přenádhernými výhledy. Navíc se s místními bez problému domluvíte, takže se budete cítit jako doma.


Stačí absolvovat jen šestihodinovou cestu vlakem a dostanete se k nejbližší bráně Tater, do Liptovského Mikuláše. Pokud si budete chtít hned po cestě odpočinout, rozhodně navštivte věhlasný aquapark Tatralandia.

Také vás může zajímat ...

Najdete zde termální bazény s minerální geotermální vodou, bazény se slanou vodou, vnitřní i venkovní skluzavky a můžete si zajít klidně i na masáž. Turistika i lyžování Když už budete v Liptovském Mikuláši, nezapomeňte zajít k vodní nádrži Liptovská Mara, vedle které pojedete vlakem a naskytnou se vám tak nádherná panoramata.

I když se tu nenachází žádné velké hotely, kouzlo vaší dovolené dodá ubytování v malých penzioncích a chatkách.

Když si budete chtít zalyžovat, v blízkosti se nachází lyžařské středisko Jasná, kde jsou ideální podmínky jak pro začátečníky, tak černá sjezdovka pro zdatné lyžaře.

Po stopách Anděl na horách Pokud budete vlakem pokračovat dále, dorazíte do Popradu. Mimo krásnou přírodu se zde také nachází aquapark Aqua City, který nabízí i horké bazény pod širým nebem! Takové koupaní v okouzlujících horách zažijete leda tak na Islandu.

Rozhodně stojí za to se nechat vyvézt takzvanou „ozubnicovou električkou“ do Tatranské Lomnice, kde si buďto zalyžujete, nebo budete pokračovat lanovkou k morénovému jezeru Štrbské pleso, které vám vyrazí dech. Když budete pokračovat dále k Lomnickému štítu, jistě si zavzpomínáte na film Anděl na horách. Legendární Morava je stále na svém místě a klidně se zde můžete ubytovat.

Nezapomeňte na Slovenský ráj Pokud patříte k nadšencům pěší turistiky, sejděte do Lomnice do stanice lanovky zvané Štart.

Jistě oceníte, že se na tatranské železničce nemusíte vracet po stejné cestě, ale třeba po dvou dalších okruzích. Buďto přes Starý Smokovec a zpět, nebo právě přes Štrbské pleso, kde si opět můžete zalyžovat. Pokud už nebudete mít na konci dovolené tolik sil, vyrazte poslední dva dny do Slovenského ráje, kde se vydáte po roklinách, narazíte na nádherné vodopády, lávky z popadaných stromů a zažijete pocit divočiny.

Vychutnejte si slovenské speciality

Pokud jste se ještě neměli tu čest setkat s pravou kuchyní našich slovenských sousedů, musíte to napravit. Protože i když máme společnou historii a podobný jazyk, některé tradiční pochoutky zkrátka nikde jinde než na Slovensku nenajdete.

Všeobecně se jedná o velmi výživná jídla, kde se používá hodně tuků. Jako předkrm se stejně jako u nás často podává polévka s čerstvým chlebem. Neznámější je na Slovensku pravá kapustnica ze zelí, ve které najdete tři masa a to hovězí, vepřové ale i klobásky.

Kdo by neslyšel o haluškách! Jako hlavní chod samozřejmě ochutnejte tradiční slovenské halušky s brynzou – bramborové nočky s osmaženou slaninou a přelité brynzou s kysanou smetanou. Z bramborového těsta si můžete objednat také pirohy, které se připravují jak na sladký, tak na slaný způsob.

Domu si dovezte třeba ovčí sýry, parenicu, oštěpok či korbáčiky..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...