Objevte zázrak jménem avokádo

Tohle nenápadné zelené ovoce pomůže jak vaší pleti, tak vašim vlasům. Stačí si z něho jen připravit pár receptů, které nebudou skoro nic stát, a přitom změní vzhled k nepoznání. Chcete se zbavit vrásek? I tady vás avokádo nadchne!

Nemělo by pro vás být žádným překvapením, že avokádo patří mezi nejzdravější dary přírody. A v dnešní době jsou tyto plody už skoro každému dostupné. Musíte ho ale koupit opravdu zralé. Poznáte to tak, že je téměř černé a po lehkém stisku měkké. Jakmile ho máte doma, máte vyhráno!

Také vás může zajímat ...

1. Zvláčněte suchou pokožku

Ptáte se, co je na něm tak zázračného? To byste mohla uhodnout už po rozkrojení z jeho konzistence. Obsahuje velké množství mastných kyselin, které umí proniknout hluboko do kůže. Navíc si nemusíte lámat hlavu s tím, jaký máte typ pleti. Hodí se totiž pro všechny. Zbavte avokádo slupky a pecky a rozdrťte dužinu vidličkou. Přidejte lžíci medu a vzniklou směs naneste na pokožku.

Nechtě asi půl hodiny působit.

2. Když vlasy potřebují vzpruhu

Patříte mezi ty, které neustále bojují s kudrnatou a nepoddajnou hřívou? I tady vám pomůže avokádo. Tentokrát do něho ale přimíchejte tři čajové lžičky oleje z pšeničných klíčků. Pokud ho neseženete, můžete ho nahradit jojobovým olejem. Směs naneste opatrně na vlhké vlasy, a to od kořínků až ke konečkům. Pro větší efekt přikryjte hlavu igelitem nebo koupací čepicí a opět nechte působit.

Poté umyjte vlasy šamponem.

3. Zatočte s vráskami

A to není zdaleka všechno! Avokádo totiž obsahuje kromě zdravých mastných kyselin i aminokyseliny a vitamin E, které podporují tvorbu kolagenu. Což automaticky zabraňuje, nebo alespoň snižuje tvorbu dalších vrásek a podobných drobných nedokonalostí pleti.

Tentokrát do něho stačí přimíchat dvě lžičky mandlového oleje a masku nechat na tváři působit alespoň po dobu dvaceti minut.

4. Jak na hebká chodidla

Také vaše chodidla potřebují vyhladit. A samozřejmě i na to užijete zralé avokádo. Pomůžou vám v tom vitaminy a tuky v něm obsažené. Nohy byste nejprve měla nechat dostatečně změknout ve vlažné vodě a zbavit přebytečné odumřelé kůže. Pak teprve aplikujte na popraskané paty čerstvé rozmačkané avokádo po dobu čtvrt hodiny.

Ideální je přírodní zábal aplikovat každý den, dokud praskliny úplně nezmizí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...