Oblíbený herec se zbavil dluhů a tajně se oženil

Po bouřlivém životě se Bolek konečně spokojeně usadil.

Svérázný bavič, klaun, herec, scenárista, valašský král, to všechno je vizovický rodák BOLEK POLÍVKA (70). Bolek je také podnikatel, otec šesti dětí a nyní i čerstvý novomanžel.

Budoucí slavný český herec a divadelní principál Bolek Polívka (70) se narodil v roce 1949 ve Vizovicích, kde také prožil své dětství. Mnohem později, už jako dospělý, si Bolek uvědomoval, že jako syn se vlastně moc nepovedl.

Také vás může zajímat ...

Ačkoli na něj byla maminka pyšná a všude se s ním chlubila, on často zmizel i na několik měsíců a neposlal jí ani pohled. Toho dnes pochopitelně velmi lituje. A také toho, že se za svého tatínka, který prý byl podstatně starší než otcové jeho kamarádů, tak trochu styděl.

Bratra hraní nebavilo, ale Bolek byl nadšený

Vždyť zatímco tatínkové ostatních kluků s přehledem hráli fotbal, tak ten jeho chodil o hůlce a jen se na to díval. Když pak Bolek poprvé viděl, jak jel jeho otec na kole, byl prý něj ohromně pyšný, že to ve svém věku ještě umí.

Naštěstí dnes Bolek moc dobře ví, že to byl právě tatínek, kdo ho přivedl k divadlu. Byl to totiž zapálený ochotník, který doslova žil a dýchal pro Vizovické divadlo.

Bolek za ním moc rád chodil, na rozdíl od svého staršího bratra, který na otcův popud musel hrát, ačkoli se mu příliš nechtělo, a hlavně ho to vůbec nebavilo.

Proměna v prince se nepovedla

Když tatínek viděl, že i Bolka divadlo zajímá, byl doslova nadšený. Navíc se Bolek brzy uplatnil jako loutkoherec, tedy přesněji takzvaný „mluvič“, který schoulený v koutku s baterkou četl text právě hrané pohádky.

Když později povýšil a mohl loutky při představení vodit, měl pocit, že se mu povedl velký kariérní postup. Na tamní ochotnické scéně si brzy zahrál i v činohře. Jedna z jeho prvních rolí byl Netvor v krásné pohádce Kráska a zvíře.

Jak Polívka později vzpomínal, z ošklivého zvířete se měl proměnit v krásného prince, jenže jeho tehdejší proměna se prý moc nepovedla a on nakonec vypadal ještě hůř než předtím. Tehdy prý zažil první vlnu popularity, když na něj vizovické děti posměšně pokřikovaly: „Netvore, Netvore!“

Život v cizině není nic pro něj

Otec coby nadšený ochotník podporoval synovo studium na brněnské Janáčkově akademii múzických umění, kde se Bolek zabýval vedle činohry i pantomimou.

Od roku 1972 hrál v divadle Husa na provázku i ve svých autorských inscenacích, po roce 1990 si pak v Brně založil vlastní Divadlo Bolka Polívky. V té době už Polívka moc dobře věděl, že nejlépe se mu žije v České republice. Ačkoli během uplynulých let navštívil mnoho zemí, vždy se rád vracel domů.

V cizině nezůstal, ani když tam mohl ještě za komunismu žít. Bolkův bratr, který kdysi emigroval do Kanady, mu už v roce 1969 nabízel, že by v Kanadě mohl dělat divadlo, a třeba i studovat.

Polívka proto po absolvování prvního ročníku na JAMU přiletěl do Toronta s pevným odhodláním, že se tam usadí natrvalo. Jenže už za několik dní on i jeho bratr pochopili, že svět za velkou louží není nic pro něj a že by se mu po domově stýskalo.

Brzy se objevil před filmovou kamerou

Před filmovou kameru se Polívka poprvé postavil v romantickém muzikálu Balada pro banditu z roku 1978, do širšího povědomí se ale zapsal díky režisérce Věře Chytilové (†85) a rolím v jejích filmech Kalamita a Šašek a královna z osmdesátých let.

Hlavně ale díky nezapomenutelnému filmu Dědictví aneb Kurvahošigutentag, na kterém se Bolek podílel i jako scenárista. Jeho jméno figuruje i v komediích Pelíšky, Musíme si pomáhat a Pupendo.

Za nejlepší herecký výkon v hlavní mužské roli ve filmech Musíme si pomáhat a Zapomenuté světlo byl oceněn prestižní filmovou cenou ČFTA Český lev.

V ženách vždy vzbuzoval důvěru

Ačkoli se Polívka nikdy nemohl chlubit vizáží playboye, je veřejným tajemstvím, že to se ženami prostě uměl. V mládí je podle svých slov balil především na herecký talent a slova, jež si vypůjčil od klasiků. „Měl jsem až tupý dojem, že když mě ženy uvidí na jevišti, řeknou si, jaký pozoruhodný chlapík!

A to se mi i osvědčilo,“ tvrdil Bolek novinářům. Také si prý brzy uvědomil, že nejdůležitější je v ženách vzbudit důvěru. Aby měla dotyčná dáma pocit, že právě s tímhle člověkem chce mít děti.

Navzdory této osvědčené taktice Bolkův život ve výsledku vlastně vypadá velmi neseriózně. K dnešnímu datu má na kontě čtyři vážné vztahy, z nichž se narodilo šest dětí. Polívka dokonce dlouhá léta tvrdil, že si v životě dovolil jediný luxus.

A to, že každé jeho dítě má vlastní matku. I tuto zásadu však Bolek před několika lety porušil. S první manželkou Stanislavou má dceru, scénografku a úspěšnou divadelní režisérku Kamilu Polívkovou (44). Kamila měla vždy se svým otcem krásný vztah, protože i když s její matkou nežil, o ni se vždy zajímal.

Našel si krásnou Francouzku

Ve vztahu s kolegyní Evelynou Steimarovou (74) se mu narodila další dcera Anna Polívková (40). Ačkoli Anna po Bolkovi zdědila tvar nosu, jeho protekci nikdy nepotřebovala.

Má přirozený talent, takže se brzy uplatnila jako divadelní i filmová herečka. V té době Bolek rozhodně nebyl pro nějaké dlouhodobé známosti. To se ale změnilo, když se na konci sedmdesátých let ve švýcarské Ženevě seznámil s francouzskou divadelní a filmovou herečkou Chantal Poullain (63).

Osudové setkání obrátilo jejich život doslova naruby. Odvážná a svobodomyslná Chantal se totiž rozhodla s milovaným Bolkem žít v tehdy šedivém a nesvobodném Československu.

Ocitla se tak v zemi, kde nerozuměla ani slovo a kde, alespoň zpočátku, nemohla pracovat. Přesto si kvůli lásce k Bolkovi zvykla, brzy se začala věnovat herectví, a dokonce svému českému manželovi porodila syna Vladimíra Polívku (30).

Syn se vydal v jeho stopách

I ten se dnes, stejně jako jeho starší sourozenci, věnuje herectví. Pohledný mladý muž v současné době účinkuje v několika divadelních inscenacích a na svém kontě má i role v televizních seriálech a ve filmech.

Namátkou můžeme jmenovat třeba úspěšnou komedii z loňského roku Ženy v běhu. I toto Bolkovo, v pořadí již druhé manželství v roce 2002 skončilo. Jak se později ukázalo, na vině mohla být i hercova náklonnost k alkoholu.

Ačkoli byl prý jejich rozvod pro Chantal velmi bolestný, herečka později několikrát zopakovala, že Bolek bude vždy muž jejího života. Navíc je stále pojí velké přátelství, a tak není žádným tajemstvím, že Bolek seznámil Chantal i se svojí další životní partnerkou, půvabnou brunetkou Marcelou Černou (50).

Porušil známé pravidlo

Vedle té pak herec konečně porušil své známé pravidlo, že každý jeho potomek má svou vlastní maminku. „Člověk míní, postel mění,“ zažertoval na toto téma herec, který si s Marcelou pořídil během uplynulých let tři další děti.

Věkem zmoudřelý Bolek si prý otcovství konečně pořádně užívá a všechny své děti nadevše miluje, i když k nim nevstává, ale spíš se k nim ráno vrací.

Bolek a Marcela spolu zažili nejen dobré časy, ale i ty zlé. Ti dva se seznámili v době, kdy byl Polívka doslova na vrcholu. Pak ale zkrachovala jeho farma v Olšanech.

Do třetice všeho dobrého

Nedávno se ukázalo, že dluhy, které po jeho neúspěšném podnikání zůstaly, ze svých honorářů patrně dokázal splatit. I to je možná důvod, proč se Bolek Polívka nedávno odhodlal k velmi zásadnímu životnímu kroku.

Po dvaceti čtyřech letech společného života se totiž 22. února letošního roku se svou milovanou Marcelou oženil při romantickém obřadu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama