Oblíbený herec si naordinoval pobyt v léčebně

Martin chtěl vydělávat velké peníze, jenže zažíval krach a teror od věřitelů!

Ačkoli ženy a dívky Martina Zounara (51) doslova zbožňovaly, žádná s ním dlouho nevydržela. Mohla za to jeho láska k alkoholu a všudypřítomný stres spojený s neúspěchy v podnikání.

Jako začínající herec působil Martin Zounar (51) na televizní diváky jako dokonalý prototyp slušného chlapce. Jen drsná jizva na jeho jinak pohledné tváři fanynkám naznačovala, že je tento sympatický mladík může lecčím překvapit.

Také vás může zajímat ...

Fanynky ho milovaly

Martin se poprvé objevil před kamerou už v roce 1980 v úspěšné komedii Hlas krve. Pak přišly další filmy jako byl Případ Platfus nebo třeba Studentská balada, a také první seriály. Zounar si nejdřív zahrál ve epizodách Zlé krve a pak dostal jednu z hlavních rolí ve velmi oblíbeném televizním cyklu Bylo nás šest.

V roce 1988 Martin doslova zazářil v seriálu z vojenského prostředí Chlapci a chlapi. Zatímco mužská část diváků brala toto dílko s rezervou, tak divačky z Martina šílely. Vždyť kterou maminku, či babičku by nedojal slušný hoch odvedený na vojnu daleko od své rodiny? A co teprve mladé slečny?

Ty byly z Martina doslova nadšené.

Na vrcholu popularity prožíval peklo

Ještě než seriál skončil, patřil Zounar k největším idolům české mládeže. V televizi doslova z jedné role do druhé, a tak se zdálo, že má před sebou zářnou budoucnost. Snad nikdo z jeho obdivovatelů netušil, že Martin právě prožívá velkou osobní tragédii.

Jeho otec, herec Miroslav Zounar (†65), který se proslavil zejména rolí JZD v trilogii Zdeňka Trošky (65) Slunce, seno…se totiž dlouho potýkal s velmi vážnou nemocí. Celá rodina smutně sledovala, jak Miroslav léta statečně bojuje o svůj život.

Když v roce 1998 zemřel, zasáhlo to bolestně nejen jeho milující manželku, ale pochopitelně také Martina.

Po slibném začátku přišel krach

Po bouřlivém roce 1989 zatoužil Martin, tak jako mnozí jiní herci, vydělávat velké peníze, a pustil se do podnikání. Založil dabingové studio, které si alespoň v počátcích své existence vedlo docela dobře. Pak ale firmy přestávaly platit za odvedenou práci a to byl počátek nevyhnutelného konce. Protože si Zounar půjčil peníze od nesprávných lidí, dostal se brzy do slepé uličky.

Během následujících let pak zažíval teror v podobě výhružných telefonátů a anonymů, občas měl dokonce i propíchané gumy od auta.

A přestože studio nakonec zavřel, jeho dluhy narůstaly dál s téměř raketovou rychlostí.

Kvůli dluhům přišel o chalupu

Ani tenhle debakl Martina nepoučil, a on se brzy pustil do dalšího podnikání.V Bílkově ulici na pražském Starém Městě si otevřel restauraci Cartouche. A opět přišly problémy se společníky a pochopitelně i další krach. Jeho finanční závazky se vyšplhaly na závratných sedm milionů a nikdo z jeho přátel si nedovedl představit, že se ještě někdy postaví na nohy.

Byl psychicky vyčerpaný

a navíc ho opustila dlouholetá partnerka. Kvůli dluhům dokonce přišel o chalupu v Bílém Újezdu u Osečnice, kde se kdysi narodil jeho otec. Protože své finanční starosti zaháněl jídlem a alkoholem, brzy se proměnil v oplácaného chlapíka. Jeho mladistvé kouzlo a chlapecký šarm byl najednou úplně pryč.

Přesto se pokorně vrátil k herectví a pokoušel se poplatit všechny své finanční závazky, což se mu postupně také dařilo.

Martin konečně pochopil, že právě v jeho případě je herectví mnohem jistější obživa, než riskantní podnikání.

První sex v patnácti

Ačkoli byl Zounar na obdiv žen zvyklý už od raného mladí, nyní se musel smířit s tím, že jsou jeho role filmových milovníků jen pouhou minulostí. Přitom svou první milostnou zkušenost zažil už v pouhých patnácti letech s o třináct let starší recepční. Líbila se mu, a tak se jí prý zeptal, zda by si po skončení natáčení nemohli „pokecat“. Její souhlas ho zprvu pořádně zaskočil.

„Furt jsem to oddaloval, pak to bylo během vteřiny hotový, a tak začal můj sexuální život,“ přiznal až po letech se smíchem herec. Zounar od té doby vyhledával lásku hlavně mezi kolegyněmi ze své branže. Už na konzervatoři se zamiloval do krásné spolužačky Mahuleny Bočanové (51), jenže na ni byl tehdy ještě moc mladý.

Další jeho velkou láskou byla nádherná Eva Vejmělková (49), s níž se potkal právě při natáčení seriálu Chlapci a chlapi. Eva však o něj nestála, a tak ji Martin mohl jen zdálky obdivovat.

„Dodneška je nádherná,“ povzdychl si nedávno herec.

Přítelkyni došla trpělivost

Zounar se pak zamiloval do Lucie Zedníčkové (50). Láska k ní ho tak sebrala, že dokonce zanedbával školu a hrozil mu vyhazov. Tentokrát však Lucie jeho city opětovala a tři roky s ním žila. Snad právě tehdy Martinovi došlo, že neustále vyhledává ženy s dominantní povahou. „V podstatě jsem zjistil, že moje partnerky měly většinou určité rysy, které má i moje maminka,“ přiznal pak herec.

Zřejmě taková byla i další osudová žena jeho života, sympatická produkční Simona Brdičková (42). Ti dva spolu prožili třináct velmi bouřlivých let, během nichž se neustále rozcházeli a zase usmiřovali, a dokonce si pořídili dcerku Claudii (10). Jenže ani narození holčičky do do jejich vztahu nepřineslo tolik potřebný klid a pohodu.

Jednoho dne Simoně došla trpělivost a se Zounarem se definitivně rozešla.

I tak ale zůstali dál přáteli a hlavně zodpovědnými rodiči malé Claudinky.

Zničil mu alkohol další vztah?

Když Zounar natáčel seriál Přístav, tak se podle některých zdrojů z jeho okolí sblížil se svou pohlednou kolegyní Betkou Stankovou (39). Později však herečka tvrdila, že spolu tvořili pár opravdu jen v seriálu. Mezi jejich známými se však stále šušká, že ti dva spolu vážně něco měli, a že za rozpad jejich krátkého vztahu může Martinova veřejně známá náklonnost k alkoholu.

Ostatně, s tou se Martin nikdy netajil, a tak všichni už dávno vědí, že s tímto démonem bojuje už patnáct let. Jeho problémy začaly v roce 2002, kdy se vinou podnikání dostal do dluhů. Kvůli pití měl prý dokonce nedávno přijít o řidičák. Tehdy chybělo málo a v ohrožení mohla být i jeho práce.

„Simoně volali z Novy až na dovolenou, kde byla s dcerou a přáteli, že Martin nechodí do práce,“ prozradil novinářům před lety dobře informovaný zdroj.

Roli v Ordinaci v růžové zahradě 2 si Zounar sice udržel, ale jeho problémy tím zdaleka neskončily.

Dobrovolně na léčení

Martin se jim však postavil čelem a na konci loňského roku dobrovolně nastoupil do léčebny v Červeném Dvoře. „Ono je známo, že jsem takový kvartální… Prostě že se občas napiju!“ vysvětloval pak Zounar důvody, proč se sice necítí jako alkoholik, ale tuší, že potřebuje důkladný oddych. A tak prý chtěl využít jeden z kratších terapeutických programů, které tato léčebna nabízí.

Toužil znovu získat zpět duševní pohodu, aby mohl dál naplno fungovat. I proto si pobyt naplánoval právě na dny svého volna.

V žádném případě totiž nechtěl ohrozit rozjeté natáčení oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Léčení mu prospělo

Už v létě letošního roku bylo na Martinovi vidět, že mu léčení vyloženě pomohlo. Když se po dlouhé době objevil na veřejnosti, sršel optimismem a už na dálku vyzařoval pozitivní energií. Bohužel také malinko přibral, což mu ale jeho fanynky zcela jistě odpustí. Vždyť v současné době ho mohou vidět nejen v Ordinaci, ale i v novém seriálu Krejzovi.

Tam hraje spolu s Pavlou Tomicovou (56) mírně střelený manželský pár, který je jak vystřižený z nějaké bláznivé komedie.

I proto se dá právem očekávat, že jeho popularita u diváků ještě poroste.

Zvládne velkou pracovní zátěž?

Martin Zounar je teď doslova na roztrhání, což s sebou jistě přinese i zvýšený stres. Jeho skalní fanynky se proto právem obávají, aby se ho nepokoušel znovu léčit větším množstvím alkoholu. Mohl by přece jen přijít o práci, a to by jistě byla velká škoda

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama