Obočí udělá s tváří divy

Je až s podivem, kolik žen na své obočí jaksi zapomíná a nepřikládá mu dostatečnou důležitost. Přitom dokonale upravené obočí má na celkový vzhled až zázračný vliv. Dokáže vás o několik let omladit.

Dva kroky ke krásnému obočí

Také vás může zajímat ...

Mezi nejčastější chyby patří to, že se ženy snaží mít obočí až moc úzké, nebo jim končí uprostřed oka.Jenže tento trend je dávno out. Tajemství pěkného obočí spočívá ve dvou základních věcech – tvarování a formování. A také pravidelnému starání se.

1. Tvarování obočí

V prvé řadě je třeba nechat své obočí vyniknout.Jen upravené a dobře tvarované obočí dodá vaší tváři mladší vzhled. Obočí jemně učešeme a vytrháme podél přirozené linie obočí. Pomocí tužky si navrhneme správný tvar. Držíme tužku svisle podél hrany nosu.

Vaše obočí by mělo začínat v zákrytu s vnitřní stranou oka. Směrujeme tužku do středu duhovky. Oblouk vašeho obočí by zde měl dosahovat svého nejvyššího bodu. Směrujeme tužku tak, aby protínala vnější koutek oka.Vaše obočí by zde mělo končit.

• Tip: Pokud si omylem vytrháme obočí i tam, kde jste nechtěla, nezoufejte. Vezmeme si do ruky tužku, která je o 1 až 2 odstíny světlejší než vaše obočí. Tam, kde jste to s trháním přehnala, přejedeme lehce tužkou, abyste si vytvořila opět svůj pěkný tvar.

2. Formování obočí

Vytvarujeme své obočí pomocí konturovací tužky v odstínu, který je světlejší než vaše obočí. Poté zdůrazníme jeho tvar konturovací tužkou v tmavším odstínu. Stačí použít jen minimum barvy.

Zvolíme barvu, která odpovídá barvě vašeho obočí nebo je lehce světlejší. Ideální je světlá tužka na obočí. Díky tužkám dosáhneme perfektní linky, což je ideální pro vyplňování u řídkého obočí. Plná obočí vypadají skvěle s jemnými očními stíny v odstínu, který se blíží přirozené barvě vašeho obočí.Tvoříme krátké, lehké tahy podél obočí.

Pak učešeme.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...