Obrazy Bohdalové mohou být pravé?!

Neuvěřitelný obrat se možná rýsuje ve věci obrazů Jiřiny Bohdalové (87), které koupila od bankéře Radka Pokludy (46) a o nichž policie konstatovala, že jsou falešné.

Nyní se vynořil znalec a majitel galerie Jiří Rybář (73), který tvrdí, že obrazy vůbec falešné být nemusí. V oboru pracuje třicet let a viděl prý statisíce obrazů. Soudní znalec policie je prý diletant a on, jakmile se na Jiřinina Fillu, Slavíčka a Zrzavého podívá, pozná, zda má smysl dát je posoudit Národní galerií, která jediná vydá závazné stanovisko.

Také vás může zajímat ...

Průzkum díla stojí ovšem 62 tisíc korun a trvá to sedm měsíců. „Už jsme spolu mluvili o tom, že až dotočí film, tak bych se na ty obrazy podíval,“ říká expert o domluvě s „Bohdalkou“, které se jistě líbí i to, že by galerista posudky i zaplatil.

Má tedy přeci jen doma unikáty?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama