Oči jsou bránou do duše

Víte, co na vás prozradí barva vašich očí?

V pohledu očí se zobrazují vaše pocity a nálady. To, co prožíváte, se vám v očích ihned odrazí. První, co vás ve tváři druhého člověka zaujme, bývá často barva očí a způsob, jak se na vás dívá. Co říkají oči o vás?

Modré oči

Také vás může zajímat ...

K modrým patří věrnost, pravdomluvnost, dodávají naději, inspiraci. Jejich majitelé jsou oddaní, mírumilovní a upřímní. Na druhé straně umějí být chladní, depresivní, melancholičtí, apatičtí nebo příliš starostliví. Naleznete mezi nimi mnoho vynikajících umělců, ale také těch, kdo schopně manipulují druhými.

Životního partnera by si měli vybírat instinktivně, jen z lásky, jinak budou mít všeho dost, a prostě odejdou. Rozpady vztahů mezi stejně modrookými hrozí proto, že se chtějí navzájem převychovávat a dominovat druhému.

Zatímco lidé, kteří mají modré oči, jsou přirozeně silní uvnitř i navenek, ostatní je vnímají jako slabé a plaché.

Zelené oči

Lidé se zelenýma očima jsou vnímáni jako sexy a svůdní. Jsou spolehliví a ochotní a umí mít sami sebe velmi rádi. Zvrtnou-li se do opaku, jsou nenávistní a vzteklí. Umí dávat hodně lásky, ale potřebují jí hodně dostávat. K nepřátelům jsou tvrdí. Modroocí dokážou zelenooké naprosto ovládnout a uchopit se v partnerství role vůdce.

Hnědoocí jsou pro zelenooké velmi přitažliví, jejich vztahy bývají celoživotní. Vztah dvou zelenookých má v sobě mnoho žárlivosti a podezíravosti.

Ti, kteří mají zelenou barvu očí, mají dobrou rovnováhu melaninu, díky čemuž jsou příjemnější a dominantnější podobně jako lidé s hnědýma očima.

Oříškově hnědé oči

Existují různé definice pro oříškově hnědé oči, ale obvykle se na nich podílejí různé barvy očí, které způsobují, že se podobají lískovému ořechu nebo jantaru. Často se oříškově hnědé oči mohou změnit z tmavě zelené barvy na hnědou nebo mohou obsahovat různé odstíny obou barev. Lidí s touto vzácnou barvou očí mohou proto ostatní vnímat jako odlišné a jedinečné.

Je to kvůli tomu, že většina těchto lidí vykazuje nezávislost, odvahu a spontánnost. Směs barev očí může být způsobena nerovnováhou jater, a tak majitelé oříškově hnědých oči, můžou být náchylnější na trávicí problémy.

V důsledku toho můžou být i trochu náladoví.

Tmavě hnědé oči

Hnědoocí lidé jsou solidní, vyrovnaní, poskytují bezpečí. Mají vůli, jsou vášniví, na opačné straně škály jsou ti s propady nálad, pocity bezmocnosti, kteří se kají za vyřčené. Mívají pocit, že svět je tu jen pro ně. Umí-li využít svoje přednosti, budou velmi úspěšní ve všem, co si usmyslí. Najdete je mezi většinou workoholiků.

Vztah mezi hnědookými musí být založen na toleranci, občas na sebezapření.

Často se dávají dohromady se zelenookými, ti musí být připraveni vzít na sebe většinu běžných úkolů, zodpovědnosti a starostí.

Černé oči

Lidé s tmavýma, až černýma očima jsou rození vůdci a dokonce, i když toto své vyzařování v životě nevyužívají, ostatní je tak vnímají spolehlivě. Podle jedné psychologické studie jsou tmavší oči jsou pro ostatní sympatičtější. Majitelé černých očí mají jednu z nejvzácnějších barev očí na světě. Jejich pohled bývá velmi upřený a strhující.

Z tohoto důvodu je lidé mohou vnímat jako velmi tajuplné, až mystické.

Šedé oči

Šedé oči jsou ve skutečnosti dosti vzácné. Ti lidé, kteří mají tuto barvu očí, mají velmi podobné vlastnosti, jako modroocí. Na své okolí působí obvykle jako klidní a vyrovnaní lidé, ale ve své duši mohou často cítit vnitřní neklid, někdy dokonce pocit, jako by měli dvě osobnosti. Lidé s šedými očima musí vynaložit vyšší úsilí na to, aby je ostatní brali vážně.

Navzdory všemu cítí majitelé šedých očí velmi hluboké emoce a rádi se starají o všechny kolem sebe.

6 zajímavosti, které možná nevíte:

1. Průměrný člověk otevře víčka na 25 způsobů. Od nezdvořilého zírání po svůdné přimhouření.

2. Při vzteku se nám zorničky zmenší na velikost špendlíkových hlaviček.

3. Oční kontakt tvoří 40-60 % z celkového času.

4. Hluboký pohled z očí do očí trvá průměrně 1,20 vteřin.

5. Neustálé uhýbání pohledem se považuje za známku nezájmu nebo neupřímnosti.

6. Častější a delší zrakové kontakty navazují ženy.

Řekněte to očima

Oči o člověku prozradí neskutečně mnoho informací. Jsou ukazatelem charakteru, temperamentu a chování člověka vůči jiným lidem. Očima se umíme mluvit, smát, koukat, uhranout. Díváme se různě – vyhýbavě, upřeně, šikmo. Oči vyjadřují emoce, štěstí, lásku, nenávist, beznaděj, opovrhování, umí lhát a manipulovat. Všechny děti se rodí s krásnýma očima.

Oči jsou zrcadlem duše, ale i zdraví a přístupu k životu. Krásu jim dodáte změnou postojů k sobě i ostatním a ohleduplným zacházením se svým tělem.

Ať vám vyzařuje z očí jenom štěstí, zdraví a spokojenost!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...