Oči jsou okna do duše

Chcete lépe rozumět lidem? Stačí se jim pozorně podívat do očí, a víte, co je ten druhý zač!

Dívejte se dlouze do očí každému, s kým mluvíte, a hned budete vědět, s kým máte tu čest! Podle starého čínského umění čtení z tváře (siang-mien) jsou oči klíčem k poznání duše toho druhého…

VÝRAZNÉ, VELKÉ

Také vás může zajímat ...

Jsou považovány za ideál ženské krásy, které umí očarovat spoustu mužů. Prozrazují inteligenci, nápaditost a také upřímnost. Lidé s velkýma očima jsou si vědomi své přitažlivosti a mají sklon k rychlému vzplanuti.

V milostných hrátkách rádi experimentují, ve společnosti jsou vřelí a srdeční. Dobře se uplatňují jako herci a zpěváci. Výmluvné zamrkání jim uvolňuje cestu vpřed.

MALÉ, NEVÝRAZNÉ

Nápadně malé oči znamenávají závist a zatvrzelost. Problém lidí s malýma očima je v tom, že nikoho nevpustí do svého soukromí. Lidé s malýma očima bývají inteligentní a také velcí puntičkáři. V partnerství se snaží zajistit milovanému protějšku veškerý komfort a nebojí se rizika. Jejich zatvrzelost a žárlivost však může vztah totálně zničit.

ZEŠIKMENÉ NAHORU

Kočičí oči patří k ideálu ženské krásy. Vypovídají o velice emocionálním člověku, který je vybaven intelektuální bystrostí a skvělou fyzičkou. Ženy s tímto typem očí se v lásce chovají zdrženlivě a snadno se dají ovlivnit. Bohužel se stává, že od nich partner odejde, protože kapituluje před vrtkavostí své krasavice s kočičíma očima.

ZEŠIKMENÉ DOLŮ

Oči zešikmené dolů bývají spojovány s jemností, důvěrou, ochotou pomáhat, ale zároveň i se sklonem k melancholii. U žen platí, že mají většinou dobrý instinkt na solventní muže a umějí ocenit pohodlné finanční zajištění. V lásce umějí být přizpůsobivé. Jsou šťastné ve vztahu s dominantním partnerem a dobře se uplatní v sociálních službách.

ZAPADLÉ

Zapadlé oči mají introverti a romantické osoby, které ale neztrácejí smysl pro realitu. V mládí si procházejí delším obdobím hledání sebe sama, a proto se z nich v pozdějším věku stávají lidé se značnými zkušenostmi – a to v životě, lásce i profesi.

VYSTOUPLÉ

Lidé s výrazně vystouplýma očima bývají často egoističtí, s malými etickými zábranami. Zároveň jsou bystří a mají silnou vůli. Díky tomu jsou v životě velmi úspěšní. Vystouplé oči ukazují na výraznou touhu po sexu, s častým střídáním partnerů.

ROZDÍLNÉ

Mají-li oči rozdílnou barvu či tvar, ukazuje to, že jejich nositel je velmi ctižádostivý, někdy až zatvrzelý. Má malou fantazii a tvůrčí schopnosti, ale o to víc se řídí rozumem a dokáže jít rázně za svým cílem. Potřebuje dostávat uznání své práce od svých blízkých.

ŠILHAVÉ

Šilhavé oči, směřující k sobě, ukazují na uzavřeného, stydlivého a plachého jedince, který bývá ve svých rozhodnutích nejistý a ve svém úsilí netrpělivý. Nemívá vytrvalost a často se už při prvním nezdaru vzdává, zato však hýří silnou životní vůlí.

PŘÍLIŠ BLÍZKO SEBE

Ženy s takovýma očima mají složitou povahu a pohybují se od problému k problému. Snad za to může jejich přílišná zvědavost. Domněnky, které o každém a o všem konstruují, jim ubírají na věrohodnosti. Často mají problém s navázáním trvalého partnerského vztahu, založeného na důvěře.

DALEKO OD SEBE

Obvykle je mají lidé otevření a podnikaví. Mívají štěstí v lásce, ale často jim chybí potřebná odvaha, aby realizovali své sny. Bývají naivní a to jim působí určitá zklamání. Mají nestabilní psychiku, což se může projevit i v profesním životě. Náladoví lidé sotva můžou podávat kvalitní výkony tam, kde je třeba vytrvalost.

OČI VE TVARU TROJÚHELNÍKU

Lidé s těmato očima nebývají oblíbení. Mají manipulativní sklony, problémy s komunikací a nestrpí odpor. Mají tendence být nestálí.

OČI VE TVARU OBDÉLNÍKU

Jsou spojovány s inteligencí a bystrostí. Jejich nositelé hledají v životě jistotu a bezpečí. Vztahy navazují až po důkladném uvážení.

OČI VE TVARU PŮLMĚSÍCE

Mívají je milí a vyrovnaní lidé. Rádi experimentují a snaží se zkusit všechno možné. Bojí se zamilovat, aby neztratili půdu pod nohama.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama