Odstranila blonďatou krásku Marilyn Monroe mafie?

„Sláva je příjemná věc, ale v noci se k ní nepřitulíte.“

Marilyn Monroe (36) zemřela mladá, ale v době své tragické smrti toho měla za sebou hodně. Dětství bez matky a bez domova, tři nepodařená manželství a hereckou kariéru, která ji ničila!

Když se řekne Marilyn Monroe, každý si vybaví úžasnou blonďatou krásku, sen mnoha milionů mužů. Ve skutečnosti se ovšem narodila jako brunetka, nosila brýle a koktala. Její pravé jméno znělo Norma Jeane Mortenson. Dožila se pouhých 36 let a většina z nich nebyla moc šťastných.

V dětství jí zneužívali!

Marilyn jednou prohlásila: „Psi mě nikdy nepokousali. Jen lidé.“ A že se jich našlo. Její matka byla psychicky nemocná a neschopná se o malou dcerku postarat. Proto holčička skončila v pěstounské rodině. Stala se tam i obětí zneužívání. Tahle skutečnost společně s tím, že vlastně nikdy nepoznala domov, měla určitě vliv na pozdější chování Marilyn – tedy na poruchy spánku, braní návykových látek i narušené vztahy). Život se jí pak zlepšil hlavně díky tetě, která si nad ní vzala patronát a v šestnácti letech jí dokonce umožnila sňatek. Marilyn v té době chodila s jedním klukem ze sousedství. Teta jí kvůli stěhování nemohla mít u sebe, ale nechtěla, aby se vrátila do pěstounské péče, tak dospívající dívce zařídila díky svatbě předčasnou plnoletost.

Takhle ji milovali američtí vojáci!
Takhle ji milovali američtí vojáci!

Za padesát dolarů šla do naha!

Marilyn za války pracovala v továrně. Stříkala tam lodě protipožárním nátěrem a kontrolovala padáky. Jednoho dne do továrny přijel vojenský fotograf pořídit snímky dívek, které by udělaly radost vojákům na frontě. Marilyn ho zaujala a doporučil jí jedné agentuře. Tam ale sháněli blondýnky, proto si budoucí hvězda změnila barvu vlasů. Fotky z továrny byly slušné, ale Marilyn nafotila i snímky více než odvážné, které jí později způsobily problémy. Důvodem nebylo, že by se chtěla předvádět. „Mým hříchem nebylo nic víc, než že jsem zoufale potřebovala 50 dolarů, abych dostala zpět své auto,“ prozradila později. Muži by jí nestydaté fotky odpustili i tak, ale svojí upřímností a rolí do kouta zahnané chudinky si získala i ženy.

S žádným mužem dlouho nevydržela

Manželství, které uzavřela v šestnácti letech, dlouho nevydrželo. Její muž narukoval do války a po návratu už našel někoho úplně jiného: sebevědomou mladou ženu. „Manželství mě nezarmoutilo, ale neudělalo mě ani šťastnou. Těžko jsme s manželem nacházeli společnou řeč. Nebylo to proto, že bychom se na sebe zlobili. Neměli jsme si co říct. Umírala jsem nudou,“ zhodnotila Marilyn svůj první velký vztah. Později se znovu provdala za sportovce jménem Joe DiMaggio (+84), ale ten neunesl její rostoucí slávu. Třetím manželem se pak stal světoznámý dramatik Arthur Miller (+89). I s ním se ale dva roky před svojí smrtí rozvedla.

Šťastná nebyla ani s Arthurem Millerem.
Šťastná nebyla ani s Arthurem Millerem.

Dozvíme se někdy, proč zemřela?

O spolupráci s rozmarnou herečkou říkali režiséři ty nejhorší věci. Marilyn byla nedochvilná, zapomínala texty, pila alkohol, cpala do sebe nejrůznější prášky. Přesto se kupodivu našlo pár tvůrců, kteří ji hodnotili jinak: měla prý IQ 168, poslouchala vážnou hudbu, četla klasickou literaturu. Svět chtěl ale přihlouplou sexy blondýnu. Herečka se cítila čím dál osamělejší. Pravidelně navštěvovala psychiatra – právě on byl mužem, který 5. srpna 1962 objevil její mrtvé tělo. Zavolala ho pokojská blonďaté hvězdy, která se nemohla dostat k ní do ložnice. Její smrt zůstane zahalena tajemstvím. Podle psychiatra jí prý v osudný den odmítl někdo blízký. Konspirační teorie říkají, že ji nechala odstranit mafie nebo lidé z okolí prezidenta Kennedyho (+46), jehož byla milenkou. Možná si opravdu život vzala sama, vždyť prohlásila: „Sebevražda je privilegium člověka. Nevěřím, že je to hřích nebo zločin, je to vaše právo, když to uděláte.“ Na její počest složil Elton John (67) písničku Candle in the Wind (Svíčka ve větru), kterou pak zahrál i o 35 let později, když zemřela princezna Diana (+36).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...