Okamžitě jsem věděl, že je to ONA!

Proč populární český zpěvák tolik let utajoval existenci své zákonné manželky? Bál se, že ztratí fanynky!

Když se objevil ve filmu Ostře sledované vlaky, ženy zbystřily pozornost. Která z jeho fanynek by nechtěla sdílet svou budoucnost s krásně zpívajícím a hlavně dobře vypadajícím Václavem Neckářem?

Také vás může zajímat ...

Na jednu věc byla mrtvička, kterou utrpěl před několika lety, dobrá. Od té doby může Václav Neckář (*1943) bez uzardění tvrdit, že si na události ze svého raného mládí vlastně ani nepamatuje. Je fakt, že sem tam aspoň naznačuje. To, když připustí, že se řídil oblíbeným heslem zkušeného kolegy Waldemara Matušky (1932-2009), že všichni jsme svým způsobem příbuzní.

Jen pořadí prý bývá jiné.

Jaké měl mládí? Asi pěkně divoké.

Řeč na téma klidné, či divoké mládí ukončí slovy: „Já si na ta léta opravdu nepamatuju. Ale bylo toho asi hodně.“ Koho by to udivilo? Vždyť Václav Neckář sklízel úspěchy před kamerou i na hudebním pódiu. Zahrál si hlavní roli v oscarovém filmu, točil jednu desku za druhou, tančil a zpíval v nejslavnějších revuálních pořadech v tehdejším Československu i jeho nejbližším okolí.

O tom, jak to měl v té době se ženami, se dlouho jen spekulovalo.

Jak rozesmát šíleně smutnou princeznu?

Komu asi brnká na kytaru?

Dal se dohromady se Zdeničkou Svatou (Jitka Zelenohorská) z Ostře sledovaných vlaků? Nebo snad s kytarou v ruce usedá k nohám Šíleně smutné princezny Heleny Vondráčkové (*1947)? Možná za jeho gentlemanské mlčení může fakt, že mu společnost dělají obě okouzlující kolegyně ze slavného tria Golden Kids Helena Vondráčková a Marta Kubišová (*1942).

Nebo, stejně jako ostatní muzikanti, sáhne po skončení koncertu do davu všehoschopných fanynek?

Na Silvestra uviděl Romeo svou Julii

Odpověď byla přitom tak jednoduchá. Ženami uháněný zpěvák byl po většinu života zadaný.

První setkání se svou ženou Jaroslavou Žlábkovou má před očima dodnes. Byl totiž u toho, když vycházející hvězda českého baletu v plzeňském divadle J. K. Tyla na Silvestra 1964 tančila titulní roli ve slavném baletu Romeo a Julie. Divoká léta prý pro něj v tu chvíli skončila. „Okamžitě jsem věděl, že je to ONA. Že nechci hledat nikoho jiného.“

Odešla dělat kariéru do NDR

Mladičká Jarka nebyla pochopitelně proti. Jenže se vyskytl problém. Stejně jako Václav byla považovaná za múzami políbený talent. A tak místo randění s idolem českých žen ho na celých pět let opustila, protože dostala angažmá v sousedním Německu. „Náš ´první´ vztah byl opravdu krátký, protože Jarka přijala angažmá ve východoněmeckém Výmaru.

Postupem času to dotáhla až do Komische Oper v Berlíně,“ líčil Neckář.

Že je i skvělý herec, dokázal třeba ve Skřiváncích na niti.

Po pěti letech přišla konečně svatba

Vrátila se až v roce 1969. A začal vztah číslo 2. Zpěvák totiž splnil slib, který dal sám sobě, a na svou osudovou lásku trpělivě čekal. Trvalo dalších pět let, než se vzali. Jarka si tenkrát budovala kariéru v Čechách a na zkoušení svatebních šatů neměla čas. Na svatbu tak došlo až v roce 1974. Tehdy se z o tři roky starší Jaroslavy Žlábkové stala mladá paní Neckářová.

„To, že je o tři roky starší, jsme snad nikdy neřešili.

Jarka vždycky vypadala mladě.“

Radili mu, ať manželství zatlouká

Dámy, ruku na srdce, věděly jste, že je Vašek Neckář ženatý? Nebo vám tato informace stejně jako nám několik desítek let unikala? Kdo za to může? Přece Václav sám! Svou zákonnou manželku totiž dlouhá léta úspěšně tajil. „Spousta kolegů mi říkala, ať se o tom, že jsem ženatý, nikde moc nezmiňuju.

Že bych mohl přijít o spoustu svých fanynek,“ vysvětloval, proč se ve společnosti s éterickou Jarkou vlastně nikdy neobjevil na veřejnosti.

Akci Jarka dotáhl k dokonalosti

Ostatně úplně stejná doporučení dostávali od svých manažerů, rádců či rodinných přátel i ostatní slavní čeští zpěváci. A držel se jich například i božský Karel Gott. Václav Neckář tak celý život udržoval v naději dav potenciálních manželek. Nepokrytě je sváděl z pódia, nešetřil úsměvy ani komplimenty. Akci Jarka dotáhl k absolutní dokonalosti.

To když před fanynkami ukryl nejenom manželku, ale i společného syna Václava, který se narodil krátce po svatbě.

Takových rodinných snímků moc nenajdete. Tenhle je z roku 1992.

Na stará kolena přiznal, že je ženatý

O tom, jak se věci mají, tak věděli jen Vaškovi nejlepší kamarádi a opravdoví přátelé rodiny. Sám Neckář kápl božskou až na poslední chvíli. To když připustil, že manželka Jarka seděla u jeho lůžka ve chvíli, kdy se rozhodovalo o tom, zda se z následků mrtvice vůbec někdy dostane. Celé ty dlouhé měsíce stála při něm a dodávala mu sílu.

Když se dostal z nejhoršího, zapíchl osud svůj nemilosrdný prst do Jarčiny fotografie.

Primabalerína vychovala i bratry Bubeníčky

Najednou musel být Václav ten silnější. Už tak křehká bývalá baletka se mu doslova ztrácela před očima. Celoživotní dřina na baletních špičkách se podepsala na jejím zdraví. Vždyť poté, co ukončila kariéru, ještě dlouhé roky učila budoucí mistry baletního umění. „Vychovala jsem i bratry Bubeníčky,“ říkávala pyšně.

Nekonečné dny na dialýze

Jenže teď najednou musela akční žena vyměnit sál se zrcadly za ten nemocniční. A zvuk klavíru nahradilo pípání přístrojů, které hlídaly její rychle kolabující organismus. Šikovného korepetitora nahradila usměvavá sestřička na dialýze. Pokud to šlo, dělali jí oba dva její Václavové společnost. Pak si jednou doktoři vzali staršího Václava stranou.

Tenhle hlas si s žádným jiným nespletete.

Lékař optimistický nebyl

Tak trochu doufal, že pro něj bude mít dobré zprávy. Vždyť se jim oběma zdálo, že se Jarčin stav zlepšil. „Pan doktor ale bohužel tak optimistický nebyl,“ povzdechl si při vzpomínce na poslední setkání s osudovou ženou svého života Václav Neckář. Řekli mu tenkrát, že na Jarčiny ledviny už se nedá spolehnout.

A že je jen otázkou času, kdy selže i její těžce zkoušené srdce.

Potlesk pro manžele Neckářovy

Ani se vlastně pořádně nerozloučili. Neckáře totiž povinnosti odvelely na druhou stranu republiky. Měl tam s kapelou koncerty. To, že jeho Jarka není mezi živými, se dozvěděl pár hodin před vystoupením. Když pak večer vstupoval na koncertní pódium, tleskal Neckářovi celý sál. Jemu i jeho tak dlouho utajované manželce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...