Oleje umějí zázraky

Vaříte s nimi každý den, a přesto vás nikdy nenapadlo si zjistit, k čemu všemu slouží a jak moc prospívají našemu zdraví? Vězte, že dokážou hotové zázraky.

Olivový olej na cévy a srdce

Také vás může zajímat ...

Nejznámějším druhem léčivých olejů je olej olivový.Díky antioxidantům a mononasyceným mastným kyselinám působí blahodárně na náš organismus. Tělo, které je těmito kyselinami zásobeno, je lépe chráněno před rakovinotvorným onemocněním, vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou.

Pravidelnou konzumací oleje můžete snížit cholesterol a předcházet srdečním záchvatům. Kromě toho olivový olej obsahuje i látky zvané polyfenoly, které příznivě působí proti srážení krve a pomáhají při osteoporóze nebo artritidě.V kosmetice ho můžete použít například v kombinaci s bílým jogurtem nebo tvarohem. Perfektně vyhlazuje vrásky.

Kokosový olej na metabolismus

Potřebujete zhubnout? Nahraďte v kuchyni olivový a slunečnicový olej kokosovým a máte vyhráno.Kromě toho, že je také všestranným pomocníkem v kosmetice, si díky němu stimulujete metabolismus, a navíc vám pomůže i s poruchami štítné žlázy.

Nadýmání vyléčí heřmánek

Heřmánek využívali i staří Egypťané.Dobře věděli, že pokud člověk trpěl svědivostí kůže nebo plísňovým onemocněním, zabere hlavně tato bylinka. Navíc se heřmánkový olej hodí i k ústní hygieně. Stačí ho pár minut kloktat. Olej s heřmánkem napomáhá zbavit se trávicích obtíží, jako jsou křeče, nadýmání, plynatost nebo zánět střev.

Třezalka na masáž Třezalkový olej se hodí pro všechny typy pleti, zejména však na suchou. Zjemňuje, zvláčňuje a mohou ho používat i ti, kteří mají citlivou, či dokonce zánětlivou pleť. Masážní a regenerační olej aktivuje procesy látkové výměny a tím vaše kůže dostane vše, co potřebuje.

Měsíček zmírňuje lupénku

Měsíčkový olej působí antibakteriálně a protizánětlivě. Nejvíce léčivých látek obsahují okvětní lístky. Protože zvláčňuje a regeneruje kůži, používá se na vyrážky, lupénku a při potírání dásní zmírňuje bolest.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...