Olga Matušková pokřtila vánoční CD Lenky Graf u floridských vln

Trochu netradičně, na floridském pobřeží, kde i teď dosahují teploty až 25 stupňů, se odehrál americký křest vánočního CD Lenky Graf s názvem Vánoční poselství. A roli kmotry, která má – stejně jako Grafovi – bydliště v USA, se ujala Olga Matušková, zpěvačka a manželka zesnulého barda Vladimíra Matušky.

V loňském roce si sopranistka Lenka Graf splnila sen. Natočila premiérové album Láska věčná, kterým vyjádřila své city k dětem, manželi Alešovi a milované hudbě. Druhé cédéčko na sebe nenechalo dlouho čekat.

Také vás může zajímat ...

Na trh přicházejí písně s vánoční tématikou se stylovým názvem pro adventní čas Vánoční poselství. „Křest na Floridě proběhl nebouřlivě, bez velkých ceremonií, ale krásně. S přáteli z krajanské komunity jsme se sešli na naší oblíbené pláži.

Olina Matušková pokřtila CD Lenky Graf na floridském pobřeží.

Popovídali jsme si, poslechli muziku, cédéčko pokropili několika kapkami perlivého moku. S Olinkou Matuškovou jsme vzpomínali na jejího Waldu. Říkala, že by se to Waldovi moc líbilo. Nevím, snad ano…“ řekla nám Lenka Graf.

A nebude se jí na Floridě stýskat po českých vánocích? „Byť budu o svátcích se svými nejbližšími, trochu se mi stýskat bude. Vánoce mám moc ráda. I proto jsem natočila album s hudbou, kterou budu mít navždy spojenou s Vánocemi prožitými v Čechách.

Byl to pro mě krásný návrat do bezstarostných let mého dětství,“ odpovídá Lenka. Na svém vánočním albu má Lenka krásný duet s Vašo Patejdlem, který se stal titulním hitem. Jak tato spolupráce vznikla? „S Vašem jsme se poznali na loňském křtu mého prvního CD.

A právě tam vznikla myšlenka možné budoucí spolupráce. Vašo dostal nabídku, aby zhudebnil krásný text Eduarda Krečmara. Udělal to moc hezky a vznikla píseň, kterou jsme se rozhodli nazpívat společně. S Vašem to byl nevšední profesionální zážitek,“ dodává Lenka Graf.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama