Olga Schoberová – Dcerka z úřednické rodiny

Stejně jako Brigitte, ani Olga Schoberová (77) na filmových plátnech nikdy nezestárla. Navždy zůstane symbolem krásy, která bere dech.

Je to česká Brigitte Bardot (85). Tak se výjimečné krásce říkalo. Vlastně je svým způsobem podobná i Pamele Anderson (52), hvězdě seriálu Pobřežní hlídka. Stačily čtyři filmy, aby její nevšední krása vyrazila filmovým divákům dech a napořád dobyla jejich srdce.

Také vás může zajímat ...

Jako panensky čistá Winnifred byla v komedii Limonádový Joe nevinnost sama, komiksová parodie Kdo chce zabít Jessii? jí přinesla roli vynálezkyně antigravitačních rukavic s tělem sexbomby.

V komedii Pane, vy jste vdova! se stala objektem tajné lásky plachého astrologa a naposledy jako staropanenská služka Karin překvapila v nočním podniku druhým životem ve snímku Adéla ještě nevečeřela. Narodila se v Praze rodičům, kteří oba pracovali jako úředníci.

Po absolvování střední ekonomické školy nastoupila jako fakturantka do podniku s málo romantickým názvem Technomat, kde se vyráběly žárovky. Díky tomu, že její sestra pracovala jako manekýnka, si umělecký svět záhy povšiml rovněž božské Olgy.

Režisér Antonín Kachlík (97) ji hned v roce 1963 obsadil do vedlejší role hudební komedie s Jiřím Suchým (88) a Jiřím Šlitrem (†45) Bylo nás deset.

Nejkrásnější Češka všech dob

Záhy si krásnou Schoberovou k fotografování pro slavný časopis Playboy vybral údajně sám jeho zakladatel Hugh Hefner (†91), herečka se tak stala první Češkou na titulu tohoto magazínu. V Playboyi se objevila v roce 1964 pod titulkem Dívky z Ruska a zemí za železnou oponou.

O muže neměla Olga nouzi, první velkou láskou byl malíř Kája Saudek (†80), který spolupracoval na filmu Kdo chce zabít Jessii? Později o ní prohlásil, že byla nejkrásnější českou herečkou všech dob. Byl to také on, kdo jí poradil, aby si přebarvila svoje přírodní hnědé vlasy na světlé.

Blond odstín z ní udělal skutečnou sexbombu. Po velkém úspěchu filmu Limonádový Joe se plavovlasé víle otevřela vrátka k zahraniční slávě. Ostatně podobně otevřená byla i druhá polovina šedesátých let, čehož česká Bardotka s radostí využila.

Hned při natáčení snímku Tajemství čínského karafiátu se v Německu seznámila s prvním manželem, americkým hercem a kulturistou Bradem Harrisem (†84), který ji slavnostně uvedl do Hollywoodu. Vystupovala pod jmény Olly Schober, Olinka Bérová či Olga Harris.

Přesně takové typy tehdy letěly.

Mezi hvězdami

Manželství na dálku nevydrželo dlouhou dobu, ale narodila se z něj dcera Sabrina (50). Bylo celkem jasné, že Olga dlouho sama nezůstane. Podařil se jí ovšem husarský kousek. Protože se přátelila s režisérem Milošem Formanem (†86), ten ji čas od času seznámil s nějakou tou hollywoodskou hvězdou.

Tímto způsobem se Olga dostala i do luxusního sídla Barbry Streisand (78), které čilá česká kráska odloudila tehdejšího přítele, mocného producenta jménem John Calley (†81) a ten jí brzy navlékl snubní prstýnek. I John ji vodil mezi hollywoodskou smetánku, a tak se spřátelila například s Clintem Eastwoodem (90), Paulem Newmanem (†83) či Robertem Redfordem (83), který ji a jejího manžela dokonce doprovázel na dovolenou.

Manželství s filmovým magnátem vydrželo dvacet let. Naposledy si legendární plavovláska zahrála v roce 1983 v koprodukčním československo-bulharském filmu Vrak. Jelikož se už dávno rozhodla, že v nejlepším se má přestat, dokonce ani režisér Václav Vorlíček (†88) ji k návratu do světa filmu nepřemluvil.

„Pamatuju, že jsme pili víno a on mě celou dobu přesvědčoval, ať ještě vlezu před kameru, že by měl nápad,“ vzpomíná herečka. „Dohodli jsme se, že mi zavolá, ale já už stejně věděla, že nechci.“ Dospěla k závěru, že od určitého věku se už před kamerami neobjeví, a skutečně to dodržela.

Režisér Vorlíček chtěl natočit film o jejím životě, ale ji to prý přímo vyděsilo. „Samozřejmě že už má vrásky, ale je pořád krásná a z jejího obličeje, z těch rysů, je pořád vidět, že to byla nádherná ženská. Nerozumím jí,“ řekl před časem režisér filmu Kdo chce zabít Jessii?

Byla jsem hezká

„Já se nikdy necítila být herečkou. A proto jsem nikdy nešla za kariérou, nikdy jsem, co se filmu týká, nebyla cílevědomá. Byla jsem jen hezká a to je všechno.

A proto si teď také spokojeně a v klidu mohu žít,“ řekla nedávno. Hodně cestuje, má rezidenci v Los Angeles i byt v Praze. Dřív si prý neuvědomovala, jak moc je půvabná. „Až později jsem se koukla na svoje fotky a povídám: Páni, já byla hezká!“ .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...