Olga Schoberová – Žena, která přebrala chlapa Barbře Streisand

Říkali jí česká Bardotka. Stejně jako ona odešla z filmového plátna včas, aby ji fanouškové neviděli stárnout. Nikdy se nepovažovala za herečku, slávu a luxus jí prý přinesla jen její krása.

Hereckou kariéru nikdy moc neřešila. A přesto se „česká Brigitte Bardot (85)“ proslavila i v Hollywoodu. Ve 40 letech pověsila filmování na hřebík a dnes říká: „Hraní mi nechybí. Nikdy jsem se necítila být herečkou. Byla jsem jen hezká a to je všechno“.

Také vás může zajímat ...

Olgy Schoberové si jako první všiml režisér Antonín Kachlík (97) a v roce 1963 ji obsadil do vedlejší role své hudební komedie s Jiřím Suchým (87) a Jiřím Šlitrem (†45) Bylo nás deset.

Blonďatou herečku však proslavila o rok později až role arizonského poupátka Winnifred v kultovním filmu Limonádový Joe. Poté dostala čtyři nabídky na zahraniční filmy – z toho tři westerny. Při natáčení prvního se seznámila s americkým hercem Bradem Harrisem (†84), svým budoucím mužem.

Sňatkem s ním získala americké občanství a otevřela si cestu přímo do Hollywoodu.

Stala se první Češkou, která se objevila na obálce pánského magazínu Playboy v roce 1964 k focení pro slavný časopis vybral sám vydavatel časopisu Hugh Heffner (†91). Podle jejího vyprávění to však brala jako běžné focení. Byla v cudném černém roláku, i tak ovšem neuvěřitelně sexy.

„Playboy jsem neznala a netušila jsem, co pro muže znamená,“ komentovala své focení pro časopis o mnoho let později.

Zrodila se Olly Schober

Americké občanství jí umožnilo žít a pracovat jak v USA, tak v Československu. Změnila si jméno na Olly Schober a začala se objevovat po boku hvězd typu Klause Kinského (†65), Anthonyho Quinna (†86) a dalších. Ostatně většina filmů, ve kterých hrála, vznikla v Hollywoodu. Nikdy neměla přehnané herecké ambice a o její úspěch se postaraly její krásná tvář a dokonalé tělo.

Zdálo se, že ji sláva a úspěch potkaly trochu proti její vůli. „V době, kdy jsem byla populární, jsem si to neuvědomovala.

Jedině teď, když se dívám na fotografie, tak si říkám: Proboha, vždyť já jsem byla skutečně hezká,“ komentuje herečka s odstupem.

Na blond!

Český film příchodem Olgy získal opravdovou hvězdu, co prorazila v samotném Hollywoodu. A stačily jí k tomu čtyři vedlejší role ve čtyřech zásadních filmech! Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Kdo chce zabít Jessii? a Pane, vy jste vdova! Tato čtveřice rozhodla o budoucnosti herečky.

Režiséři ovšem dobře věděli, v jakých rolích chce Olgu zejména mužské publikum vidět a podle toho jí je psali přímo na tělo.

Tak byla v každém ze zmíněných čtyř filmů buď spoutána, v Limonádovém Joeovi jí hrozilo zprznění hlavním padouchem, ve filmu Kdo chce zabít Jessii? byla zmrskána a v Pane, vy jste vdova! na ní byly roztrhány šaty. Původní profesí účetní, přivydělávající si focením reklam, začala s filmováním v době, kdy chodila s kreslířem Kájou Saudkem (†80).

A byl to on, kdo jí poradil, ať se přebarví na blond.

A tak už jako blondýna se při natáčení svého prvního zahraničního filmu seznámila se svým prvním mužem, americkým hercem a kulturistou Bradem Harrisem, se kterým má dceru Sabrinu (51).

Manželství však dlouho nevydrželo a po roce se rozvedli. Olze Schoberové ale rok stačil, aby se v Hollywoodu zabydlela. V zástupu obdivovatelů a ctitelů, kteří prošli jejím životem, je možné vzpomenout alespoň některá jména. Patřil k nim vedle Káji Saudka i psychiatr Miroslav Plzák (†84) a půvabu Schoberové neodolal ani režisér Juraj Jakubisko (82).

Zamiloval se do ní, když točili snímek Dovidenia v pekle, priatelia.

Její osudový muž

„Pobláznil se a bylo to moc milé, ale neměla bych o tom moc mluvit. V tu dobu jsem byla ještě vdaná,“ vzpomínala po letech. S prvním manželem a roční dcerou Sabrinou, žila Olga v Itálii a do Československa jezdila natáčet.

„Už nám to ale vůbec neklapalo,“ vysvětluje svou nevěru Schoberová, která vztah s Jakubiskem neukončila ani po dotočení filmu a podle přátel, herečky i režiséra trval skoro 3 roky.

Druhým manželem se stal filmový producent John Calley (†81), se kterým se seznámila na večírku u Barbry Streisand (78). Její druhý sňatek byl o to pikantnější, že se s budoucím mužem seznámila, když se zmíněnou oscarovou herečkou tvořili pár. Streisandová prý tehdy pozvala na večírek svého kamaráda, režiséra Miloše Formana (†86), a ten přemluvil Olgu, aby šla s ním.

Nic netušící Barbra posadila Olgu vedle Calleyho a o dva roky později si ho Olga vzala.

I když jejich manželství skončilo po dvaceti letech rozvodem, zůstali přátelé.

Luxus navždy

Rok po svatbě se Calley stal prezidentem filmového studia Warner Brothers, ale pro Olgu to paradoxně neznamenalo žádnou protekci. Naopak, spokojila se s luxusem rezidence v Beverly Hills a slavnými přáteli. K nim patřili třeba Clint Eastwood (90), Paul Newman (†82), nebo Robert Redford (83). John Calley za svou přijal i její dceru z prvního manželství Sabrinu.

„Sabrina s ním měla překrásný vztah,“ popisuje Olga vztah dcery k otci i otčímovi.

Díky Calleymu vyrůstala Sabrina dvacet let v hollywoodském luxusu, a i když se její matka s vlivným americkým producentem rozvedla, bylo o obě ženy díky jeho velkorysosti dobře postaráno. Schoberová se svojí dcerou dodnes v Los Angeles vlastní několikamilionové sídlo s obrovským bazénem a výhledem na Pacifik.

„Sabrina tam nejezdí téměř vůbec a já teď tak jednou za rok, je to už pro mě daleko,“ říká Schoberová s tím, že vila vlastně zeje prázdnotou.

„Mohla bych ji pronajímat, ale nemám to naštěstí vůbec zapotřebí,“ říká Olga, a dává tak jasně najevo, že její druhý manžel je s dcerou zabezpečil na několik dalších desítek let dopředu.

Chlapi jsou
pro mládež

Z Los Angeles sice ještě párkrát přijela zahrát si domů, ale naposledy se před kamerou objevila v roce 1983 v dobrodružném Vraku. A tak stejně jako Brigitte Bardotová, ke které ji vždy přirovnávali, nikdy na plátně nezestárla a zůstala navždy symbolem přirozené a smyslné krásy uctívané v 60. letech. Po odchodu do hereckého důchodu se usadila v Praze a střídavě žila tady i v USA.

Dcera ji zde navštěvuje několikrát ročně a zde má také své kamarádky z mládí. Muži se stále v její blízkosti objevují a o jejich přízeň nemá nouzi dodnes, ale klidně říká: „Žiju sama.

Žít s chlapem, to je jen pro mladé.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...