Olga Šípková: Navždy poznamenaná nemocí

Působila jako vyrovnaná žena bez jediné chybičky, ve skutečnosti trpěla těžkými depresemi a syndromem vyhoření. Dnes říká, že chorobě děkuje za životní lekci a svět vidí opět v růžových barvách.

Bývalá mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková (48) je krásná, úspěšná, bohatá. Přesto zabředla do vážných psychických problémů, s nimiž si nedokázala sama poradit. Začalo to nespavostí. Tři roky pak brala léky na usnutí a každou chvilku brečela.

Také vás může zajímat ...

Nakonec byla nucena vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Teprve po několika měsících pravidelného užívání antidepresiv se její duševní stav začal zlepšovat a Olga pocítila úlevu. Nyní se cvičitelka opět usmívá.

Ví však, že boj s nemocí, kterou si prošla, je běh na dlouhou trať. Je to celoživotní příběh. Zatímco zlomená noha sroste a funguje dál, pošramocenou duši nestačí léčit antidepresivy a pak už si jí nevšímat.

Vyhoření, depresi, únavu, negativismus, to vše v sobě Olga stále cítí. Nemoc jí dala signál, aby se uklidnila, aby žila drobnými radostmi. Dá se říci, že dnes je za ni upřímně vděčná. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...