Olivia Newton-John (70) – Roky vzdoruje rakovině

Rodačka z Cambridge ve Velké Británii měla velice pozoruhodného dědečka z matčiny strany, byl jím Max Born (†87), německý nositel Nobelovy ceny za fyziku, který uprchl v roce 1930 před pronásledováním se svou ženou z Německa. Oliviin (70) tatínek byl důstojníkem tajné služby MI5.

V roce 1954 se rodina přestěhovala do Melbourne v Austrálii, kde otec získal místo přednosty na Ormond College University. Olivia odmala tíhla ke zpívání, už jako čtrnáctiletá založila se třemi spolužačkami dívčí band, vystupovaly v místním rozhlasovém a televizním vysílání. Později vyhrála v televizní talentové soutěži Sing, Sing, Sing první cenu, tou byla cesta do Anglie.

Také vás může zajímat ...

Nikam se jí nechtělo, ale matka ji nakonec přemluvila.

Osudový večírek

Olivia dobývala ostrovní zemi prozatím bez velkého třesku, v roce 1971 se jí přece jen podařilo prorazit písní If Not For You. V polovině sedmdesátých let se stěhovala za oceán, ale její očekávání se rozcházelo s realitou. Začala uvažovat o tom, že zpěv pověsí na hřebík. Psal se rok 1978 a Olivii bylo třicet let. Když už dávala kariéře málem sbohem, přišel ten osudový večírek.

Uviděl ji tam producent Allan Carr (†62) a ihned jí nabídl roli Sandy v připravovaném muzikálu. Olivia váhala. Sandy byla přece středoškolačka, Olivia měla středoškolská léta dávno za sebou. Proto trvala na kamerových zkouškách s Johnem Travoltou (64).

Kromě toho trochu vadil její australský přízvuk, což tvůrci filmu vyřešili tak, že z její postavy udělali namísto rodilé Američanky Australanku na prázdninách.

Trhák

Film trhal rekordy. Píseň Hopelessly Devoted To You byla nominována na Oscara a Olivia Newton-John ji přednesla při udílení cen v roce 1979. Zajímavé je, že píseň byla dopsána dodatečně, až když si scenáristé všimli, že nemá v muzikálu žádnou srdcervoucí baladu. Mimochodem, herci, kteří se objevili ve snímku Pomáda, byli většinou o mnoho let starší než postavy, které představovali.

Na střední školu by mohli chodit pouze v případě, že by několikrát propadli. Například Travoltovi bylo třiadvacet. Ve filmu měl účinkovat i legendární Elvis Presley (†42), ten to však striktně odmítl. Nejúsměvnější je historka o legínách. Na konci filmu se Sandy vzhledově podstatně změní, místo roztomilých šatiček oblékne odvážné legíny.

Ty jí však byly malé a během jejích tanečních kreací neustále praskaly.

Natáčení muselo být mnohokrát přerušeno, Sandy legíny vlastnoručně zašila a jelo se dál.

Prý jen přátelé

Miliony fanoušků zamilované dvojice z Pomády zklamalo, že John a Olivia spolu ve skutečnosti nikdy nechodili, byli jen přátelé. V roce 1984 se křehká blondýnka provdala za italského herce Matta Lattanziho (59), který byl o jedenáct let mladší. Po roce a půl se manželům narodila dcera Chloe Rose (32), která se stejně jako její matka věnuje zpěvu.

Manželství zkrachovalo vzhledem k rozdílnosti povah, Ital se zajímal v prvé řadě o kamarády a o rybaření, éterická Olivia o hudbu, tanec a alternativní medicínu. Po jedenácti letech přišel rozvod. Rakovina prsu zaútočila poprvé již v roce 1992. Pomohla chemoterapie. Blondýnka se tehdy léčila v australském Melbourne, kde po ní pojmenovali výzkumné středisko nádorových onemocnění.

Znovu choroba udeřila v roce 2013, herečka se s tím však nikomu vyjma nejbližšího okolí nesvěřila. Tehdy se metastázy rozšířily do ramene. Ke třetímu útoku došlo loni, choroba se přestěhovala i do dolní části páteře.

Olivia, která do té doby intenzivně pracovala, byla nucena zrušit turné po Americe a Kanadě.

Nikdy to nevzdá

Po boku jí od roku 2008 stojí druhý manžel John Easterling, který pro ni vyrábí léčivé přípravky z konopí. Olivia je nezlomná, bojuje za práva zvířat, podporuje nejrůznější charitativní projekty týkající se boje s rakovinou, vyzývá ženy, aby se podrobovaly mamografickému vyšetření. Její dcera Chloe Rose zdědila matčin půvab, bohužel si toho nevážila.

Následkem plastických operací a koketování s drogami a alkoholem už Olivii příliš podobná není.

Když si ty dvě spolu vyjdou do společnosti, matka, ač oslavila sedmdesáté narozeniny, vypadá lépe než její jediná dcera.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...