Olivový olej chrání proti infarktu

Příprava pokrmů s olivovým olejem je důležitou prevencí srdečního infarktu, má pozitivní vliv na krevní tlak, cholesterolu v krvi a funkci jater. Prospívá také stavbě kostí a může chránit před nádorovým onemocněním. Olivový olej je velmi ceněn v alternativní medicíně.

Ach ty bolavé klouby!

Také vás může zajímat ...

Máte za sebou náročnou pěší túru a bolí vás klouby? Nahřejte šálek olivového oleje, naneste na bolavé místo a to masírujte. Olivový olej namožené svaly nejen prohřeje, ale také uvolní. Na škrábání v krku pomůže užívání jedné lžičky olivového oleje. Navlhčí vyschlou sliznici hrdla a jeho předností je, že nemá žádné vedlejší účinky.

Pokud trpíte zácpou, není lepší medicína než tento olej. V létě hlavní jídlo doplňte salátem z čerstvé zeleniny, jehož součástí je olivový olej, a uděláte pro své zdraví opravdu hodně. Tento olej blahodárně působí i na kvalitu vlasů. Obsahuje celou řadu důležitých minerálů, které pomohou zachovat bujné kadeře.

Aby si olej zachoval vysokou kvalitu, je třeba ho skladovat na tmavém místě, při pokojové teplotě, v uzavřené láhvi.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...