Olivový olej ve výživě psa

Panenský, zastudena lisovaný olivový olej je prospěšný nejen lidem, ale i psům. Přinášíme vám pět důvodů, proč ho přidávat ke krmení.

1. Zlepší chuť

Také vás může zajímat ...

Některým psům suché krmivo příliš nejede. Co jim ho zkusit ochutit lžící olivového oleje? Obecně psům chutná a mastnější granule se jim lépe přijímají a polykají. Ideálně používejte panenský olivový olej, za studena lisovaný, je kvalitnější.

2. Sníží váhu

Stejně jako lidé, i psi mohou trpět obezitou. Pokud váš pes potřebuje pár deka nebo kil shodit, olivový olej pomůže nastartovat trávení. Nenasycené tuky, které obsahuje, podporují spalování tuků a odbourávání tukových buněk.

3. Skvělá kondice

Olivový olej je bohatý na nenasycené tuky, má blahodárný vliv na cévní systém a na onemocnění cukrovkou. Obsahuje také látky, které preventivně působí proti rakovině.

4. Silná imunita

Olivový olej obsahuje antioxidanty a ty pomáhají imunitnímu systému v boji s různými nemocemi. Také zabraňují předčasnému stárnutí buněk.

5. Hezčí srst

Stejně jako pomáhá zocelit a zkrášlit lidské vlasy, tak obdobně působí i na psí srst. Po jeho podávání bude více lesklá, hydratovaná a bez lupů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...