Olivový olej zvláční vaši pokožku

Většina lidí zná olivový olej jako pomocníka v kuchyni. Své uplatnění však najde i v kosmetice.

Nejenže je přírodním antioxidantem, ale krásně zklidní podrážděnou pokožku a díky svým zvláčňujícím účinkům jí dodá i potřebnou hebkost. Mějte ho doma vždy po ruce. Získává se z oliv díky jejich lisování. Olivy se na začátku podzimu začnou sklízet, následně se rozemelou a tlakem se pomocí lisování získává olej.

Také vás může zajímat ...

Jeho účinky znali již obyvatelé starého Řecka, kde se dodnes hojně olivy pěstují a zpracovávají. Ti používali olej nejen v kuchyni, ale také na svou pleť.

Řekyně pak byly ještě krásnější a sláva olivového oleje byla předávána z generace na generaci.

Zbavte se líčení

Máte suchou pleť a hledáte odličovač, který vám pomůže ji více vyživit už při samotném smývání make-upu? Zkuste se odlíčit olivovým olejem. Vatový tamponek namočte v teplé vodě a jemně vymačkejte. Následně přidejte pár kapek olivového oleje. Tím postupně setřete make-up a následně i řasenku.

Vyživte pokožku

Další využití najde olivový olej v péči o pokožku. Pokud se vám často tvoří na pokožce šupinky a cítíte, že je vaše kůže napnutá a suchá, můžete použít olivový olej. Při nanášení oleje je důležité, aby vaše pokožka nebyla příliš mastná, ale pouze vláčná. Ideální dobou pro nanášení oleje je pak těsně po koupeli, kdy vaše pokožka přijme z oleje nejvíce.

Pečlivě se osušte a na ruce si kápněte několik kapek olivového oleje. Rozetřete ho mezi prsty. Až budete cítit, že je olej lehce zahřátý, začněte jej pomalu nanášet na tělo.

Snažte se olej pečlivě do pokožky zapracovat, abyste nevytvořili mastnou vrstvu, ale pouze pokožku hydratovali.

Udělejte si lázně

Olivový olej můžete použít do koupele a vytvořit si tak doma malé lázně. Napusťte si vanu horkou vodou a přidejte několik lžic oleje. Můžete přimíchat i vonný olej nebo například oblíbené bylinky, které podpoří pocit relaxace. Výhodou je, že po koupeli se už nebudete muset mazat krémem. Vaše pokožka bude pěkně hydratovaná.

Nezapomeňte, že po vypuštění vany bude vana velmi kluzká, je tedy dobré ihned olej umýt.

Vlasový zábal

Vyživené a lesklé vlasy chce každá žena. Využijte sílu olivového oleje a použijte ho jako masku. Můžete jej nanést na suché vlasy a nechat působit. Nebo si dát vlasy do ručníku, nechat masku přes noc a druhý den pak vlasy umýt.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...