Omládněte o 10 let bez plastiky!

Když víte, jak na to, nikdo vám váš věk hádat nebude a sama se budete cítit klidně i o několik let mladší.

Bohužel čas zastavit nelze. Naštěstí ale existuje několik triků, díky kterým můžete stárnutí jednoduše zpomalit.

Také vás může zajímat ...

Hydratace zevnitř i zvenčí

Dostatečné pití vody zajistí lepší fungování kolagenových vláken a zvýší tak elasticitu vaší pokožky. Denně byste měla vypít alespoň osm sklenic vody, a to i v případě, že nemáte žízeň. Dehydratace organismu se totiž může negativně projevit na vzhledu vaší pleti, která bude zbytečně moc vysušená a povadlá. Hydratovat byste měla také zvenku, a to s pomocí vhodných hydratačních krémů či sér.

Ty vaší pokožce dodají vláhu, vyhladí ji a ochrání před negativními vlivy.

Pozor na množství pudru

Lesknoucí se pleť dokáže pěkně zkazit náladu, ale dejte pozor, abyste to s pudrem moc nepřehnala. Čím více ho na pleť nanesete, tím více zvýrazníte vrásky. Používejte ho proto na místa, která potřebují přepudrovat, jako je čelo, nos a brada. Tato místa se totiž během dne lesknou nejvíce.

Zaměřte se také na krk a dekolt

Při každodenní péči o obličej často zapomínáme na krk a dekolt. Přitom je kůže na těchto místech mnohem jemnější a zranitelnější, takže vrásky tam jsou výraznější než kdekoli jinde. Starejte se o tato místa stejně jako o obličej, dopřejte jim hydratační a omlazující krémy.

Vsaďte na kvalitní krémy

Na trhu dnes najdete nepřeberné množství pleťových krémů, proto nebude problém vybrat si ten správný právě pro váš typ pleti. S kosmetikou však raději moc neexperimentujte, takže když najdete krém, který vám sedí, zůstaňte u něj. Míchání několika krémů dohromady by totiž mohlo vaší pleti uškodit.

Pro zralou pleť zaručeně pomáhá krém, který obsahuje hydratační složky, vitamin A, antioxidanty a také ochranný faktor.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama