Omládněte o pár let

K tomuto účelu rozhodně nemusíte kupovat předražené krémy. Úplně vám postačí to, co najdete doma nebo v každém supermarketu. Řeč je totiž o běžných potravinách, které vás při jejich pravidelné konzumaci omladí.

To, že je zdravá čerstvá zelenina a ovoce, snad víme všichni. Přispívají totiž ke krásné pleti i štíhlé postavě. Pak ale existují potraviny, do nichž byste jistě neřekli, že na vás mohou mít příznivý vliv, nebo snad dokonce omlazující. Které to jsou a proč je zařadit do jídelníčku?

Také vás může zajímat ...

Čokoláda

Nic se nemá přehánět, ale kousek čokolády párkrát do týdne vaší postavě rozhodně neuškodí. Naopak bude mít blahodárný účinek na vaši pleť. Kakaové boby ji totiž vyživí a zároveň podpoří tvorbu kolagenu, díky čemuž bude pokožka jemná a pružná.

Účinná je i pleťová maska z čokolády, kterou připravíte tak, že rozpustíte tabulku tmavé čokolády v horké lázni, necháte ji vychladnout a nanesete na obličej. Po deseti až patnácti minutách ji opláchněte teplou vodou.

Pomerančový džus

Zapomeňte ale na ty, které se prodávají v supermarketech. Ne všechny obsahují kvalitní přísady. Pokud už po nich musíte sáhnout, vybírejte ty 100procentní. Nejlépe uděláte, když si každé ráno k snídani vymačkáte šťávu z čerstvých pomerančů. Díky vitaminu C a kolagenu bude pokožka vyhlazená a sama se dokáže regenerovat.

Losos

Nejen losos, ale téměř všechny ryby, jako makrela, ančovičky nebo sardinky, jsou důležitým zdrojem omega-3 olejů, jež pomáhají především těm, kteří mají suchou, červenou kůži, náchylnou k ekzémům. Dokonce dokážou bojovat i proti lupénce.

Krevety

Mořské plody jsou bohaté na měď, která je důležitá pro tvorbu melaninu neboli přírodního tmavého pigmentu. Ten pomáhá chránit pokožku před sluncem. Přispívá také k tvorbě kolagenu a elastinu, jenž dokáže pleť přirozeně napnout.

Koření

Díky skořici budete mít dostatek kolagenu, chilli zase zpomaluje stárnutí a zázvor vás dokáže zbavit stařeckých skvrn.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...