Omlouvat se netřeba

Omluvit se za svou chybu je přirozené. Je ale dobré rozeznat, kdy je omluva skutečně na místě a kdy si stát pevně za svým.

Kdy byste se na názory ostatních neměli ohlížet? Nikdy se neomlouvejte za své koníčky. Vaše zájmy a druh zábavy, který vyhledáváte, jsou vaší osobní záležitostí. Váš volný čas a vše, co v něm děláte, musí dělat radost vám. Co si o tom myslí ostatní, je jejich problém. Zrovna tak byste se nikdy neměla cítit provinile za své názory a životní filozofii.

V situaci, kdy její názory vzbudí negativní reakci okolí, má žena často instinktivní touhu vzít vše zpět, obvinit samu sebe a couvnout či se trápit svou nedokonalostí.

Styl i emoce

Není třeba se omlouvat za to, jaká jste a v čem se cítíte nejlépe. Ať už jde o oblékání, účesu, způsobu bydlení, ale třeba i o tetování nebo piercingu Úzkostlivá snaha o to někam „zapadnout“ proti svému přesvědčení je často mnohem horší.

Buďte sama sebou a vyhýbejte se místům, kde se necítíte takzvaně ve své kůži. Ve společnosti, která by vás za váš styl odsuzovala, byste stejně nebyla šťastná. Váš vzhled je vyjádřením toho, kým jste a kým být chcete.

Vykašlete se na to, že nezapadáte do davu Díky svým snům se posouváte dál. Setkáte-li se s lidmi, kteří vás od nich budou odrazovat, neposlouchejte je. Zrovna tak se nikdy neomlouvejte za své emoce.

Úspěch i pomoc

Úspěch se neodpouští. To vás ale nemusí vůbec zajímat. Rozhodně se nemusíte cítit provinile a nikomu se za to neomlouvat ani nic vysvětlovat. Pokud si nevíte s něčím rady nebo jednoduše nezvládáte nějakou situaci, nečekejte, že vám budou ostatní číst myšlenky.

Požádejte o pomoc bez výčitek. Uvidíte, že je kolem vás dost ochotných lidí, kteří vám rádi pomohou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama