Opalovací krémy: jak je správně nanést?

Často děláme zbytečné chyby při nanášení krému. Poradíme vám, jak nejlépe opalovací krémy aplikovat a jak správně se chránit u vody.

Před pobytem na slunci je nutné určit správný fototyp pokožky a podle toho zvolit vhodný přípravek. Samotný krém byste pak měla nanášet minimálně 30 minut před sluněním.

Také vás může zajímat ...

Ve dvou vrstvách

Aby se ochranné látky navázaly na rohovou vrstvu pokožky, potřebují svůj čas. Doporučují se aplikovat 30 minut před sluněním, rovnoměrně, nejlépe ve dvou vrstvách. Zvláštní pozornost věnujte citlivým partiím těla, jako je nos, rty, ušní boltce a chodidla. Nezapomínejte ani na místa kolem okraje plavek, klíční kosti či hřbety rukou.

Ochrannou vrstvu je vhodné obnovit zhruba každé dvě hodiny, nejen po koupání, ale i když se více potíte. Krém může být z pokožky setřen také ručníkem, pískem, při slunění na dece či na lehátku.

Kolik krému

Špatné dávkování opalovacích přípravků je nejčastější příčinou spálení. Doporučené množství opalovacího přípravku činí 2 mg na 1 cm² kůže. V praxi to znamená, že na celé tělo průměrné dospělé osoby použijete asi šest čajových lžiček krému. Použijete-li jen polovinu doporučeného množství, sníží se úroveň ochrany o dvě třetiny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...