Opuštěné zpěvačce zbyly jen oči pro pláč a prázdná náruč

Po dlouhém období plném hádek a neustálého trápení, se Bořek přiznal Leoně, že se bláznivě zamiloval do jiné ženy.

Zpěvačka Leona Machálková (53) dlouho doufala, že se s ní její partner Bořek Šípek (†66) jednoho dne ožení. Když už se k tomu schylovalo, přišel bez varování velmi bolestný rozchod.

Trvalo prý velmi dlouho, než se z okouzlení mezi zpěvačkou Leonou Machálkovou (53) a architektem Bořkem Šípkem (†66) stala velká láska. A to i přesto, že zkušený Šípek prý Leonu okouzlil již při prvním setkání.

Také vás může zajímat ...

Vynikající společník se smyslem pro humor

Ty dva prý seznámil jejich společný kamarád Karel Černoch (†64), který slavil v Bořkově restauraci Arzenal křest své desky. Už tehdy se Bořek projevil jako vynikající společník, který dokázal celý večer bavit pozvanou společnost.

Měl prý báječný smysl pro humor, neustále se usmíval, a tak není divu, že se mladá zpěvačka do okouzlujícího architekta okamžitě zamilovala. Navíc byla v té době už dva roky sama, takže ve svém životě postrádala lásku. V tu chvíli by jí ale ještě nenapadlo, že právě s tímto zkušeným mužem spojí jednoho dne svůj život.

Ujal se role moudrého učitele

Ačkoli se dál vídali na různých večírcích a Bořek Leoně čas od času psal, trvalo prý ještě rok, než přijala jeho pozvání na první opravdové rande. Jakmile bylo zřejmé, že je mezi nimi víc, než jen přátelství, ujal se o osmnáct let starší Šípek role moudrého učitele.

Svou mladičkou přítelkyni seznamoval se svými přáteli, které často vodil k nim domů. „Tyhle večery ve společnosti dobrého jídla a zajímavých lidí mi dneska chybí,“ vzpomínala pak po letech zpěvačka. Ti dva spolu dokonce žili nějaký čas v Thajsku, kde Bořek právě stavěl hotel.

Šípek to tam miloval, znal prý dobře každý kout této krásné země, a navíc se prý celkem obstojně domluvil s místními lidmi jejich jazykem.

Po deseti letech přišla vážná krize

Není divu, že se zpěvačka rozhodla, že jejich společného syna syna Artura (17) přivede na svět právě tam. Chlapeček přišel na svět 11. ledna 2003 v porodnici v Bangkoku. V tu chvíli si zpěvačka patrně myslela, že jejich společný život bude už nadále zalitý sluncem.

Po deseti letech jejich vztahu ale přišla vážná krize. Šípek začal dávat přednost své práci před rodinou a Machálková se domnívala, že ji a jejich syna Artura odstavil na druhou kolej.

Následovalo období, které bylo plné nekonečných hádek a smutných nedorozumění. Pak se ale přece jen začalo blýskat na lepší časy. To když se v roce 2009 Bořek konečně rozvedl se svou manželkou Bambi Uden.

Těšila se na vytouženou svatbu

V tu chvíli zpěvačka patrně doufala, že se i ona konečně dočká snubního prstýnku a vytoužené svatby.„Pro mě je to úleva a myslím, že svatba bude,“ řekla tehdy Leona novinářům. Šípek byl ale k jakýmkoli spekulacím ohledně jejich budoucí svatby velmi skeptický.

„Já nikdy nic neplánuju,“ odpověděl tehdy na otázky tisku. V tu chvíli ale veřejnost nemohla tušit, že jeho srdce už dávno ovládla jiná žena. Vždyť ještě na Bořkových šedesátinách v roce 2009 se zdálo v pořádku, že je mezi známým architektem a zpěvačkou všechno v naprostém pořádku.

Oba dva doslova zářili štěstím a dokonce tajuplně naznačovali, že by svému synovi rádi pořídili sestřičku. Téměř vzápětí ale bylo všechno úplně jinak.

Už ji nemiloval tak jako dřív

Pak ale Machálková patrně začala něco tušit, a věnovala více pozornosti drobným signálům, které naznačovaly, že už ji Šípek nemiluje jako dřív. Jednoho dne si tak všimla, že její milenec voní parfémem, který ona sama nepoužívala.

Když na Bořka uhodila, chvíli jen mlčel, a pak šel konečně s pravdou ven. Přiznal zpěvačce, že jeho srdce už dávno patří někomu jinému. Šípek se zkrátka zamiloval do velmi vlivné a zámožné Zuzany Mausové.

Žena, kvůli které nakonec opustil partnerku a syna, mu dávala podle Machálkové najevo, že je Šípek nejúžasnější a nejlepší. „Neuvědomil si, že má před sebou velkou fanynku a že je v tom určitý druh přetvářky,“ stěžovala si později novinářům opuštěná zpěvačka.

Ztratila naději na společnou budoucnost

Šípek byl ale znovu bláznivě zamilovaný a Machálková neměla síly na další boj. V jednom jediném okamžiku totiž ztratila všechny naděje na vysněnou budoucnost. Vyhodila prý Bořka z jejich nového bytu na Strahově a jen krátce na to ujela i se synem k moři.

Opuštěné zpěvačce tak zbyly jen oči pro pláč a prázdná náruč. Jen o měsíc později se ale zdálo, že by to ona a Šípek mohli dát znovu dohromady. To když se architekt rozešel se svou milenkou a čím dál častěji klepal na dveře Machálkové. Leona dokonce naznačila novinářům, že by si návrat k otci svého jediného syna dokázala představit.

Pořád byli jedna rodina

Zpěvačka tvrdila, že Šípka stále miluje, a jejich společní přátelé byli přesvědčeni, že on ji také. „Ví, že udělal obrovskou chybu a Leona je žena jeho života,“ tvrdil tehdy zdroj blízký jejich okolí. Tím spíš, že spolu ti dva i nadále vycházeli jako dobří přátelé.

A to hlavně kvůli synovi, který zůstal v péči své matky a otec ho navštěvoval, kdykoli mu to jeho pracovní vytížení dovolilo. Později si Leona dokonce pochvalovala, že je u nich Bořek mnohem častěji, než když spolu žili jako pár.

Šípek měl i nadále klíče od bytu a k Leoně často vodil návštěvy. To samé se dělo na chalupě, která byla stále jejich společných domovem. I nadále tam všichni jezdili a trávili společně spoustu času jako rodina.

Ze všech sil bojoval o své uzdravení

To ale rozhodně neznamená, že by se ti dva nakonec dali znovu dohromady. Jakmile Šípek zjistil, jak je mu dobře samotnému, už se nikdy nechtěl vázat. Z bývalých životních partnerů se tak stali kamarádi, kteří se na sebe mohli za každých okolností spolehnout.

Ačkoli Leoně dlouho trvalo, než se z jejich rozchodu vzpamatovala, po čtyřech letech se prý konečně dostavil jakýsi pocit úlevy. To když si uvědomila, že se věčným čekáním na Bořkův návrat připravuje o nové možnosti, jak být šťastná.

Po sedmi letech od jejich rozchodu však přišla další rána, která Machálkovou doslova srazila na kolena. To když jí Bořek oznámil, že má rakovinu slinivky. Ačkoli oba moc dobře tušili, že je tato diagnóza fatální, statečný Šípek stále bojoval o své uzdravení.

Odešel osudový muž jejího života

Tak moc chtěl žít kvůli jejich společnému synovi Arturovi a svým dvěma starším synům, že odjel do Madridu, kde podstoupil náročnou chemoterapii. V roce 2015 mu ale lékaři bez obalu sdělili, že jeho další léčba už nemá smysl.

Když Bořek umíral, byla zoufalá Leona u něj. To už její bývalý milenec dobře věděl, že mu na tomto světě zbývá jen několik chvil. „Je to v pytli, to tělo prostě nechce, je konec,“ řekl. Ta smutná slova prý znějí zpěvačce dodnes v uších. Přes bolestný rozchod a vše, co s ním bylo spojené, totiž v tu chvíli ztratila osudového muže svého života.

Dobrý přítel nebo nový milenec?

Leona Machálková je doslova přírodní úkaz. Ačkoli už před několika lety oslavila padesátku, je stále mnohem krásnější než její o generaci mladší kolegyně.

Ačkoli od rozchodu s Bořkem Šípkem patrně neměla žádného stálého partnera, mužský element v rodině jí patrně nechybí. S výchovou syna Artura jí totiž odjakživa hodně pomáhal tatínek, který s nimi jezdil na hory, na chlupu a dokonce se snažil čas od času zapojit Artura do nějakých chlapských prací okolo domu.

To ale rozhodně neznamená, že by Machálková chtěla zůstat sama. Kdyby prý uměla odpovědět, kde a jak toho správného muže najít, tak ho určitě bude hledat. I když ji prý ctitelé stále oslovují s pozvánkou na rande, Leona ještě nezažila, že by přeskočila ona pověstná jiskra. Je ale docela dobře možné, že nám zpěvačka něco tají.

Od loňského podzimu ji totiž do společnosti doprovází vysoký sympaťák, který se s ní ochotně fotí. Jenže zatímco fanoušci by Leoně přáli novou lásku, zpěvačka tajuplně mlží. Stále totiž tvrdí, že manažer Martin Konečný, s kterým se vídá, je pouze její dobrý přítel.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...