Oregano neboli dobromysl obecná

Dobromysl je víc než jen oblíbené koření. Obsahuje totiž prospěšné látky, které příznivě ovlivňují problémy, se kterými si mnohdy neví rady ani klasická medicína.

Miluje slunce

Také vás může zajímat ...

Patří mezi světlomilné rostliny a vyhovuje mu 18–20 °C, při vyšší teplotě se táhne za slunečními paprsky, což rostlinu značně oslabuje. Zásadně se vyhněte průvanu. Oregano patří mezi trvalky a bezproblémově přezimuje i v našich podmínkách.

Oregano můžete pěstovat v zimních měsících doma třeba v květináči na okenním parapetu. Když se oteplí, dejte jej na balkon či terasu. Odvděčí se vám za to voňavými bylinkami, protože tato rostlinka skutečně miluje sluneční paprsky.

Zaručí dobrou náladu

Oregano čistí zahleněné plíce, pomáhá při úporném suchém kašli, při chronickém kataru a ostatních nemocech průdušek. Její české jméno zřejmě vychází z velmi dobrého účinku na nervovou soustavu.

Dobromysl totiž uklidňuje pocuchané nervy. Příprava je jednoduchá Pokud vás trápí uvedené problémy, uvařte si čaj z oregana. Připravíte ho tak, že 1 čajovou lžičku čerstvé nebo sušené dobromyslové nati zalijete šálkem vroucí vody a necháte 10 minut louhovat.

Pak scedíte a ještě teplý čaj vypijete..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...