Oregano probudí vaši dobrou mysl

Dobromysl známější jako oregano se těšilo úžasné pověsti a oblibě všech léčitelů a bylinkářů. Měla podle nich přímo zázračnou moc.

Pro svou výraznou a intenzívní chuť slouží odedávna jako koření. Používá se při pečení drůbeže a přidává se do některých polévek a omáček. Z mnoha dobrých účinků se nejčastěji využívá její schopnosti čistit zahleněné plíce, pomáhá při úporném suchém kašli, při chronickém kataru a nemocech průdušek. Její české jméno zřejmě vychází z velmi dobrého účinku na nervovou soustavu.

Dobromysl uklidňuje, při tomto použití částečně nahrazuje i kozlík, celkově posiluje organismus, zlepšuje krevní oběh – to všechno jsou účinky, které zajisté zlepší i naši mysl. Bylinka působí také dezinfekčně, je dobrá na žaludek, proti plynatosti. Oregano upravuje stolici, tedy průjem zahustí a zácpu zvláční.

Pomáhá proti křečím a pro ženy je důležitá tím, že při vynechání menstruace ji opět vyvolá, napomáhá pravidelnosti menstruačního cyklu a uvolňuje křeče.

Také vás může zajímat ...

Koupel zklidní duši

Dobromysl je častou a velmi dobrou přísadou bylinných koupelí, protože posiluje celý organismus; velmi dobře se tyto účinky projevují u slabých dětí a starých lidí. Prospívá při revmatismu a kožních onemocněních. Přidává se také do inhalačních směsí při rýmě, chřipce, zánětu průdušek.

Žádné škodlivé účinky dobromysli nebyly zjištěny, je to bylinka, která posiluje a zlepšuje náladu, ale to by se nemělo přehánět. U žen je na gynekologické problémy nejoblíbenější smě s dobromysli, řebříčku, kontryhelu a plavuně vidlačky. Čaj pijeme třikrát denně po dobu několika dní.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...