Orgánové hodiny

Orgánové hodiny

Podle tradiční čínské medicíny v těle během dne probíhají biologické rytmy. Zjistěte, ve které době je nejlepší užívat léky, kdy můžete beztrestně mlsat nebo třeba sportovat. Od 7 do 9 V této době je v pohotovosti žaludek.

Ideální čas pro teplou lehkou snídani, třeba ovesnou kaši nebo vajíčka. Nezatěžujte ho těžkým a studeným jídlem. Od 9 do 11 Milujete sladké? Dopoledne je na to nejlepší čas – tělo nejlépe spaluje, dobře zpracuje i těžší jídlo a cukr využije mozek, který je právě na vrcholu aktivity.

Také vás může zajímat ...

Skvěle vám to myslí, takže je ideální čas na porady a složité pracovní úkoly. Od 11 do13 Nastává největší aktivita srdce. Neměli byste jíst těžká jídla, pít kávu ani kouřit, právě teď je nejvyššín riziko infarktu.

Po lehčím obědě si dopřejte mírnou procházku a po ní malý odpočinek – tělo přechází do klidového režimu a soustředěnost klesá. Od 13 do 17 Nejlepší čas pro sport: jste na vrcholu sil. Organismus je odolnější vůči bolestivým vlivům.

Na vrcholu je funkce tenkého střeva, naopak nejméně citlivé jsou zuby – takže vhodná doba pro návštěvu zubaře. Od 15. hodiny je citlivější močový měchýř a oslabené plíce. Od 17 do 21 Tohle je čas ledvin držte je v teple a klidu.

Užíváte-li nějaké léky, teď je na ně ideální chvíle, tělo je zpracuje a dobře na ně reaguje. Vzhledem ke zvýšené citlivosti se nedoporučuje pít alkohol a večeři byste měli stihnout nejpozději do 20. hodiny.

Od 21 do 23 Po 21. hodině se trávicí trakt dostává do útlumu. Nezatěžujte ho těžkým jídlem, raději nejezte vůbec, zvlášť pokud máte problémy s trávením. Věnujte se klidovým aktivitám, čtěte si, meditujte.

Od 23 do 1 Po 23. hodině byste měli už spát. Aktivuje se žlučník, v noci proto nejezte nic, co by ho mohlo podráždit, zejména se vyhněte mastným a tučným jídlům. Od 1 do 3 Játra jedou na maximum. V této době nepijte alkohol, protože pracují na detoxikací, tudíž oslabená a hůř ho zpracují.

Naopak mozek je v této době v útlumu, protože tělo je přirozeně nastaveno na spánek – a pokud teď nespíte, připravujete se o nejkvalitnější regeneraci. Od 3 do 5 Tato doba patří plicím, které se čistí, proto se nejčastěji budí astmatici a kuřáci.

Aktivní je i tlusté střevo, které souvisí také s úzkostmi a depresemi, proto se budí i ti, kdo nejsou v psychické pohodě. Od 5 do 7 Organismus je hodně citlivý, při nemoci stoupá teplota a člověku se přitíží.

Udržujte tělo v teple a klidu, nedělejte nic fyzicky náročného. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...