Ornella Muti šla jen doprovodit sestru – a stala se slavnou!

Její otec si potrpěl na tradice, ale ona chtěla jít svou cestou!

Poprvé se Ornella Muti (64) postavila před filmovou kamerou v době, kdy jí ještě nebylo ani patnáct let. Už tehdy ale byla krásná a talentovaná, což v dalších letech dokázala!

Zní to možná trochu krutě, ale kdyby se otec italské krásky Ornelly Muti (64) dožil vyššího věku, nikdo z nás by o slavné herečce nevěděl.

Také vás může zajímat ...

Znali by ji možná pacienti v některé z italských nemocnic, protože velkým přáním přísného tatínky Ornelly bylo, aby se jeho dcera stala lékařkou. Otec by to nedovolil.

Stejně jako Ornella, chtěla se umění věnovat i její starší sestra Claudia (69). Naráželo to ale na nepochopení ze strany otce. Nikdy by nedovolil, aby se jeho dcery staly herečkou nebo malířkou. Zastával tradiční italský názor, že takové profese jsou pro ženy nevhodné.

Držel Ornellu i Claudii pěkně zkrátka – jenže smrt si pro něho přišla příliš brzy. Před oběma dívkami se tak otevřely dosud zakázané možnosti. Jednoho dne doprovázela čtrnáctiletá Ornella – tehdy ještě pod svým skutečným jménem Francesca Romana Rivelli – sestru na konkurz. Roli ovšem dostala právě ona.

Brala to tenkrát spíš jako zpestření života, vůbec nepomyslela na to, že se jí právě totálně změnil život. Chodila ještě do školy, takže když natáčela film, musela předstírat, že je nemocná. Ani ne patnáctiletá Ornella dostala hned drsnou roli: hrála dívku, která se postaví proti vynucené svatbě s mafiánem.

Před kamerou na sebe upozornila nejen skoro nadpozemskou krásou, ale i talentem.

Dítě čekala s jiným!

Kromě toho, že se téměř okamžitě stala Ornella slavnou, změnil se i její soukromý život. Zamilovala se do svého filmového partnera, herce Alessia Orana (75). Bylo mu o jedenáct let více.

Ne že by se mezi ním a dospívající Ornellou hned něco přihodilo, ale první jiskra přeskočila a brzy se z přátelství stala láska. Ornella a Alessio se spolu dál pravidelně setkávali před kamerou. S přibývajícím věkem se krásná brunetka často na plátně odhalovala a ukazovala svoji krásu v plné parádě.

Když bylo herečce sedmnáct let, zahrála si s Alessiem pár, který má před svatbou. To, co se odehrálo ve filmu, se později stalo, i když k tomu vedla poněkud komplikovaná cesta. Místo do svého hereckého kolegy se totiž Ornella zamilovala do jednoho režiséra a čekala s ním dítě. Spolu ovšem nezůstali, i když se krásce narodila dcerka.

Alessio se předvedl jako kavalír a skutečně zamilovaný muž – Ornellu si vzal i s dítětem! Pokud jsou dva partneři ze stejného oboru a jednomu z nich se daří o poznání lépe, k ničemu dobrému to většinou nevede.

Projevilo se to i v manželství Ornelly a Alessia. Zatímco hvězda italské krásky stoupala rychle vzhůru po celém světě, o jejím partnerovi skoro nikdo nevěděl. Byl to nejspíš jeden z důvodů, proč vztah nakonec ztroskotal.

Přiznala plastickou chirurgii

Jediné, co se v životě Ornelle opravdu nepovedlo, bylo prosadit se v Hollywoodu. Zkusila to ve dvaceti letech, ale jako na cizinku a navíc mladou matku tam na ní spíš koukali jako na blázna. „V Americe se totiž nejdřív buduje kariéra,“ uvedla herečka s trochou pohrdání.

Nelíbí se jí také, jak si v Hollywoodu neváží svých hvězd, které poté, co zestárnou, už nedostávají tolik rolí. Ornelle se podařilo dosáhnout zralosti s půvabem, i když přiznala, že na tom částečně museli zapracovat plastičtí chirurgové.

Po rozvodu s Alessiem se provdala ještě jednou za burzovního makléře a měla další dva potomky s burzovním makléřem Federicem Fachinettim.

I s ním se ale rozvedla. Pak jí ještě čekal osmiletý vztah s jedním plastickým chirurgem, tentokrát už bez oddacího listu. Dnes je jedna z nejkrásnějších světových hereček 20. století už babičkou díky své prvorozené dceři.

Ta zdědila její krásu i ochotu předvádět se – kdysi si spolu s Ornellou nerozuměly, ale čas už všechny neshody zahladil.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...