Osamělá zpěvačka si připadala jako prašivá

Kamarádka Anně K. kdysi řekla, že má v sobě magnet, kterým přitahuje temnotu. Zpěvačka později uznala, že na tom něco pravdy bude.

Zatímco někdo si osudem jen tak proplouvá, druhého střídá rána za ranou. Zpěvačka Anna K. (55) patří k té druhé skupině. Musela se poprat s vážnou nemocí i s pocity opuštěnosti a izolace.

Zpěvačka Anna K. (55) o sobě rozhodně nemůže říct, že by se narodila na šťastné planetě. Nemilosrdný osud ji zkouší tak krutě, že si to většina z nás ani nedokáže představit. Naštěstí je Anna bojovník tělem i duší, takže nikdy neztrácela víru, že všechno zlé, co ji potkalo, dokáže úspěšně překonat. A že toho bylo v poledních letech opravdu dost.

Také vás může zajímat ...

Náročná léčba ji velmi vysilovala

Zpěvačka si totiž už dvakrát musela vyslechnout diagnózu, která by mnoho jiných rovnou srazila na kolena. Už v roce 2010 u ní lékaři objevili zhoubné onemocnění prsu, které díky své nezlomné vůli k životu a pověstnému optimismu dokázala porazit.

Bohužel, za dalších osm let přišlo kruté rozčarování, když se Anna při jedné z kontrol dozvěděla, že se obávaná nemoc vrátila.

Rakovina tu byla znovu a záleželo jen na Anně, jak se k této situaci postaví. V tu chvíli už statečná zpěvačka moc dobře věděla, co bude následovat. Okamžitě začala s chemoterapiemi, následovala operace a nezbytné ozařování, které ji tentokrát skutečně vysilovalo.

Jsou jako vyčerpaní staří lidé

To ale rozhodně neznamená, že by se Anna K. poddala osudu. Pokorně absolvovala léčbu a když se dozvěděla, že i tentokrát zákeřnou nemoc porazila, spadl jí obrovský kámen ze srdce. Anna si také určitě uvědomila, že velký podíl na jejím uzdravení má její partner hudebník Tomáš Vartecký (50).

O víkendech Anna K. vystupovala a v pondělí šla na chemoterapii

Ti dva tvoří pár už víc jak dvacet tři let, takže není divu, že je veřejnost zvědavá na jejich soukromí. Protože si Anna svých věrných fanoušků opravdu váží, občas jim nějakou podrobnost ze svého života prozradí.

Zpěvačka například už před několika lety řekla, že se ona a Tomáš někdy chovají jak dva puberťáci, jindy zase jako vyčerpaní staří lidé, co sotva vstanou z postele.

Závidí milovanému partnerovi

A protože nemají děti, tak se jejich život neustále točí kolem muziky. „Pak ale přijde chvíle, kdy musí skončit „rokenrol“, kdy musíme fungovat jako dospělí lidé ,“ říká zpěvačka, která navzdory své slávě musí řešit starosti jako každý jiný smrtelník.

Ačkoli by Anna, podle svých vlastních slov, chtěla občas životem jen tak zlehka proplouvat, moc dobře ví, že to nejde. Když je potřeba plnit termíny, stává se ona tou dospělejší, a musí Tomáše nabádat, že je čas odevzdat slíbenou práci. „Přijde mi, že Tomáš nespěchá nikdy nikam. Vlastně mu závidím,“ svěřila se už před lety zpěvačka.

Snažila se vyhýbat ostatním lidem

Z jejích slov by se mohlo zdát, že se občas stane, že Tomáš není tak zodpovědný, jak by si přála. To je ale skutečně velký omyl. Naplno se to ukázalo na jaře letošního roku, když se Vartecký během karantény odstěhoval raději na hory, protože nechtěl riskovat, že by Annu nakazil.

Ačkoli si zpěvačka moc dobře uvědomovala, že je kvůli prodělané rakovině v rizikové skupině, snášela jejich odloučení velmi těžce a připadala si velmi osamělá. Sice často chodila se svým pejskem do lesa, když ale viděla v dálce nějakého člověka, snažila se mu raději vyhnout.

„Ani jsme se nezdravili, připadala jsem si jako prašivá,“ říkala později zpěvačka, na kterou tato situace velice těžce dolehla.

Fanoušci ji dobíjeli pozitivní energií

Anna K. si tehdy naštěstí uvědomila, že už překonala mnohem horší věci, a že život musí jít dál. Možná si v tu chvíli i vzpomněla na to, jak se i během náročné léčby rakoviny pokoušela ze všech sil pracovat. O víkendech vystupovala na festivalech, v pondělí šla na chemoterapii a do pátku se z toho dostávala.

V sobotu už zase stála na pódiu a zpívala svým věrným fanouškům. Ostatně, jejich nadšený potlesk ji vždy dobíjel pozitivní energií. Anna jim zase na oplátku ukázala, jak je důležité najít v sobě odvahu a sílu do dalšího boje a hlavně se nevzdávat.

S Varteckým tvoří pár už více než dvacet tři let.

Pro mnoho lidí se stala vzorem

Statečná zpěvačka je vzhledem k těžce nabytým životním zkušenostem a opětovnému vítězství nad zákeřnou nemocí pro mnoho lidí vzorem. Protože si to moc dobře uvědomuje, neúnavně se zapojuje do různých charitativních projektů a pomáhá tam, kde je potřeba, jak jí síly stačí.

Navíc nabádá ostatní ženy, aby nepodceňovaly preventivní vyšetření. Vždyť ty jim skutečně mohou zachránit život.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...