Oslňte krásnými vlasy

Vlasy jsou korunou ženské krásy. Ať už je máte dlouhé či krátké, rovné nebo vlnité, vždy by měly být lesklé, pevné a upravené. Jak dosáhnout dokonalého účesu?

Základem je správné mytí

Také vás může zajímat ...

Podle odborníků si většina z nás nemyje vlasy zcela správně. Někdo je zbytečně drhne, někdo špatně oplachuje a málokdo má dostatek trpělivosti, aby použil dvě dávky šamponu. To všechno však může pomoci ke krásnější a zdravější hřívě.

Samotné mytí by mělo mít tři kroky. Zaprvé: šampon vmasírujte do vlasové pokožky jen bříšky prstů a opláchněte vlažnou vodou, nejlépe v záklonu. Zadruhé: malé množství šamponu napěňte v ruce a pak jím šetrně umyjte vlasy po celé jejich délce a důkladně opláchněte vodou.

Zatřetí: z vlasů šetrně vymačkejte vodu a do délek naneste kondicionér. Vlasy opatrně rozčešte hřebenem se širokými zuby a nakonec důkladně vymyjte. Šampon, kondicionér i další vlasovou kosmetiku vybírejte podle typu svých vlasů.

Šetrné sušení

Po umytí vlasy v žádném případě netřete! Porušila byste jejich strukturu a polámala je. Vlasy pouze jemně vymačkejte do měkkého ručníku a nechte je proschnout. Teprve pak je opatrně pročešte kartáčem tange teezer nebo hřebenem se širokými zuby. U dlouhých vlasů začněte s rozčesáváním odspodu a postupujte po délce vlasů směrem ke kořínkům.

S fénem opatrně

Pokud si vlasy myjete ráno před odchodem do práce, je jasné, že se bez fénu neobejdete. Vlhké a mokré vlasy jsou však velice citlivé a při vysoušení je můžete snadno poničit. Horký vzduch z fénu bere vlasům potřebnou vlhkost, proto je před každým fénováním ošetřete speciálním sprejem nebo sérem, které je ochrání před horkým vzduchem. Pak sáhněte po kartáči s kovovým jádrem.

Udrží v sobě teplo a zkrátí se tak doba fénování.

Abyste měla vlasy hladké a zářivé, fénujte je ve směru od kořínků ke konečkům.

Střih od profesionála

I pouhé zastřižení konečků byste měla nechat na kadeřníkovi. Ten totiž pozná, zda máte vlasy jemné, silné, nepoddajné a podle toho vám účes vytvaruje. Správně sestříhaný účes totiž vyřeší i problém zplihlých či krepatějících vlasů. Husté a silné vlasy vám zase radikálně prostříhá, aby účes působil vzdušně a lehce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...