Ostrá koření hubí viry a bakterie

Víte, že to jsou silná přírodní antibiotika, která dokážou zabít až 75 procent škodlivých mikrobů? Která z nich by neměla chybět ve vaší kuchyni?

Pálivá paprika zlepšuje náladu

Snižuje bolest při zánětech a podporuje produkci hormonů štěstí – endorfinů. Antioxidanty v paprice zabraňují vzniku rakovinných buněk. Při nachlazení či hubnutí vám pomůže nápoj z chilli papričky. Vezměte papričku a uvařte ji ve sklenici mléka. Pak mléko vypijte. Při rýmě je dobré před spaním nasypat do ponožek trochu červené papriky, to výborně zahřeje nohy.

Chilli lze užívat na podchlazení a omrzliny. Postižená místa se potírají odvarem.

Také vás může zajímat ...

Ve větších dávkách snižuje pálivá paprika pooperační bolesti.

Kari proti stárnutí

Kari léčí jaterní choroby, působí proti oxidaci, která je považovaná za hlavní faktor stárnutí, a pomáhá proti Alzheimerově chorobě. Antioxidační účinky kari příznivě působí při některých druzích rakoviny, zejména rakoviny kůže a také při roztroušené skleróze.

Pepř jako protijed Stimuluje funkci zažívacího ústrojí, podporuje chuť k jídlu, odstraňuje nadýmání, má močopudné účinky a užívá se při rýmě a nachlazení.

Pomáhá proti jedům a bolesti zubů, jater a svalů.

Zázvor chrání srdce a plíce

Zlepšuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu, působí proti ateroskleróze a srdečním poruchám. Pomáhá při žaludeční nevolnosti. Léčí kašel, nachlazení, angínu. Při zánětu průdušek skvěle pomáhá čaj z nastrouhaného čerstvého zázvoru – 1 lžičku oddenku a 2dl vody, povaříte 5 minut a osladíte medem. V případě virového onemocnění zabírá, když povaříte zázvor s kouskem cibule.

Tento nápoj zaručuje, že se příznaků nemoci zbavíte do několika hodin.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...