Osud se s ní nepáral, vždy ale dokázala zabojovat

Momentálně září v seriálu Sestřičky Modrý kód. KRISTÝNĚ FREJOVÉ (48) se nyní daří. Byly ale časy, kdy to neměla vůbec jednoduché, a to ani v lásce. Kvůli čemu se trápila a kdo jí dokázal zlomit srdce?

Pokud si někdo myslí, že mít známé a slavné rodiče je nějaká výhra, mýlí se. Přesně tak to vždy vnímala i Kristýna Frejová (48). A zřejmě ví, o čem mluví. Jejími rodiči jsou divadelní a filmová herečka Věra Galatíková (†69) a herec Ladislav Frej (78).

Také vás může zajímat ...

Dětství ale neměla tak růžové. V domácnosti to totiž podle jejích slov mělo být poněkud napjaté. Její otec byl totiž čas od času pořádný cholerik, a tak se stávalo, že mu občas bouchly saze. „Táta měl nemocnou slinivku a z toho pramenily ty jeho stavy.

Vybouřil se, během minuty byl v pohodě a my všichni jsme se klepali ještě dvě hodiny,“ přiznala nedávno. Trpěla také tím, že na ni rodiče neměli tolik času, jak by si asi sama představovala.

Měla od nich také přísně zakázáno, aby někde sdělovala, že její rodiče budou v televizi. „Když jsem se jednou na dětském hřišti o tom zmínila, dostala jsem od maminky pohlavek. Nevěděla jsem, proč,“ svěřila později.

Frejová si také velice brzy uvědomila, v době, kdy už věděla, že ji nemine jít ve šlépějích svých rodičů, že s nimi nechce být jakkoli spojována. A to zejména při studiích na DAMU. Bála se totiž, že ji okolí bude soudit za to, že se tam dostala jen kvůli protekci Věry a Ladislava.

Chtěla být jako maminka

Kristýna není pouze skvělou herečkou, ale také báječnou a milující dcerou. Vždy si šla tvrdě za svým a pomoc svých blízkých nikdy nepotřebovala. Chtěla všem dokázat, že na to má. Proto jí tatínek ani maminka při studiu nepomáhali.

Jak sama s nadsázkou říká: „Maminka chodila kolem školy kanálama, aby nikdo neměl pocit, že mi zametá cestičku,“ říká rázně. I to ale dokazuje, jak úžasný vztah se spolu měly. Kolikrát se také nahlas vyslovila, že by chtěla být přesně jako ona, ale že se jí to bohužel asi nepovede.

Když se pak v jejich rodině poprvé řeklo slovo rakovina, život se jim obrátil o 180 stupňů. Kristýna to ze začátku špatně psychicky snášela. Věře byla diagnostikována rakovina plic. Zpočátku si ale myslela, že to není tak vážné.

Plíce měla nemocné už od dětství, proto tomu nepřikládala žádný vážný význam. Dokonce i lékaři si mysleli, že jde o pouhé výpotky. Když se je ale rozhodli chirurgicky odstranit, zjistili, že je to zákeřná nemoc. V tu chvíli začala s náročnou léčbou.

Byla silná kuřačka, to ale musela omezit a postupem času přestala kouřit úplně. Když se Frejová diagnózu dozvěděla, věděla, že je hodně zle. Galatíková se ale s nemocí prala jako lvice. A měla také proč.

Její dcera totiž porodila holčičku, která jí dala zase chuť do života. Když jedna z našich nejlepších hereček tři dny před Vánocemi roku 2007 zemřela, zhroutil se Kristýně svět.

Při přepadení předstírala smrt

Už během studií bylo jasné, že Frejové alkohol a drogy nebudou cizí. Začalo to prý nenápadným popíjením s přáteli po škole. Později to ale vygradovalo až k omamným látkám. A aby toho nebylo málo, Frejová byla v devatenácti letech znásilněna.

Celý incident se odehrál večer v jednom pražském parku, kde byla téměř tma. Několik zamaskovaných mužů se ji snažilo uškrtit a znásilnit. Herečka se ale nedala a pro záchranu svého života využila svůj herecký talent.

Předstírala, že je udušená, a spadla na zem. Podle ní se muži zalekli a utekli. Kristýna našla nejbližší silnici, zastavila první projíždějící auto a zachránila se. „Všechno to bylo tak rychlé. Nechci o tom dál mluvit,“ říká při této traumatizující vzpomínce.

Snažila se na to zapomenout, to jí ale dlouhou dobu trvalo. Navíc se krátce nato u jejího bratra Ladislava (46) projevily psychické problémy. Lékaři si dlouho s jeho stavem nevěděli rady, nakonec ale přišli na to, že trpí schizoidní poruchou osobnosti.

Musel odejít z divadla a nevědělo se, co bude následovat. Nyní však bere léky a nemoc má tak alespoň trochu pod kontrolou. Vyhráno ale bohužel nikdy mít úplně nebude.

Tmou to všechno začalo

Na vztahy nikdy moc nebyla a vždy říkala, že lidé nejsou připraveni a určeni ke společnému životu. I přesto se ale zamilovala. S partnerem, muzikantem Jakubem, byla několik let. Měla to být láska na první pohled a herečka si zezačátku pomyslela, že už bude jen a jen líp.

Přála si miminko a to se jí splnilo. Po nějakém čase se jim narodila dcera Ráchel (13). Její štěstí ale netrvalo příliš dlouho. Otec malé dcerky ji totiž nemilosrdně opustil a ona tak zůstala ze dne na den úplně sama. A to hvězda Modrého kódu neustála a psychicky se zhroutila.

Péči o své vytoužené dítě tak nezvládala a musela vyhledat odbornou pomoc. Naštěstí měla pořád k dispozici milující rodinu, která jí byla velkou oporou. „Bez nich bych to nedala,“ přiznala. Když se však rozhodla, že chce žít normální život a zapomenout na svého expřítele, rozhodla se pro neobvyklé řešení.

Vyléčila ji totiž tma. Hereččin skvělý kamarád se totiž zabývá léčbou pacientů s psychickými poruchami. Každého z nich tak na několik dní zavře do temné místnosti. Člověk tam vnímá jenom své tělo a myšlenky, neuvědomuje si čas a skrze to má dojít k uvolnění veškerých bloků.

A přesně to herečka potřebovala jako sůl. Nejenže musela řešit bolestný rozchod, stále se nemohla vyrovnat ani se smrtí milované maminky. Od té doby se snaží žít jiný a mnohem lepší život. S bývalým partnerem se dokonce dokázala usmířit a dnes jsou z nich dobří kamarádi.

,,Uvědomila jsem si, že nejsem dokonalá a že za rozchod jsme mohli oba dva,“ přiznává herečka. Kromě toho se začala věnovat novým koníčkům, ráda dělá jógu a leze po stěnách.

Dcera bude umělkyní

Radost jí samozřejmě dělá i její jediné dítko. Malá Ráchel momentálně prochází pubertou a herečka je nadšená z toho, že se u ní začíná projevovat mnoho talentů. Ačkoli v ní dřímá velký herecký potenciál, Ráchel herečkou nejspíš nebude, sice už má za sebou debut před kamerou, uchvátilo ji ale něco jiného – kreslení a hudba.

Vše nakonec zdědila po svém otci. Učí se hrát na klavír a ukulele. Kdo tedy ví, kam se nakonec „vrtne“. Jedno je ale jisté, nikdo jí nic zakazovat nebude. Naopak! Podporu má od každého člena rodiny.

Což je pro dospívající dítě asi to nejdůležitější. Jestli má však z Kristýny aspoň něco, určitě si bude chtít všechno zařídit sama, stejně tak jako to tehdy udělala její maminka.

Nový přítel vše změnil

Po všech nepříjemných zážitcích se v roce 2018 konečně prolomily ledy a Kristýna opět pocítila velký příval štěstí. Když vyrazila se svou partou přátel na vodu, potkala tam někoho, kdo jí okamžitě padl do oka. A světe div se, vypadá to slibně.

Svého Honzu si nemůže vynachválit a vypadá to, že konečně po těch letech hledání našla toho pravého. Kromě toho její partner si našel cestu i k Ráchel. Kristýna ale přiznala, že ačkoli zažívá jedno z nejkrásnějších období, přece se najde něco, co jí vadí.

S partnerem totiž mají být tak moc pracovně zaneprázdnění, že na sebe mají čas jen o víkendech. Dost možná ale právě tohle bude receptem na jejich spokojenost. Nejsou totiž jediní, kdo to takhle má, a čím dál více dvojic si takový typ vztahu nemůže vynachválit.

Vycházejí si s bývalým vstříc

Jak již bylo řečeno, všechno zlé je zapomenuto a Frejová nyní udržuje se svým expartnerem velmi vřelé vztahy. Zprvu se zdálo, že by mohl být problém s výchovou jejich dcery, avšak poté, co absolvovala terapii tmou, všechno už vidí jenom pozitivně.

Sama pak prohlásila, že si nebude léčit své problémy na malé Ráchel. „Jezdí k tatínkovi, máme ji ve střídavé péči. Vyhovuje nám to. Nebudu jí zakazovat vídat se s jejím otcem, naopak. Dítě má dva rodiče,“ řekla Frejová.

Snad už si herečka všechno špatné v životě vybrala. Sice to neměla ani trochu jednoduché, ovšem tím, že na sobě dokáže pracovat, všechno zvládla ustát s grácií.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...