Osudové milostné dilema učitelky Elišky

Kdyby bylo jen na jejím otci, byla by z Hany Zagorové inženýrka

V jednom měli autoři komedie Trhák naprosto jasno. Postavu pohledné vesnické učitelky Elišky Veverkové od začátku psali na tělo Haně Zagorové. A ta, naštěstí pro nás všechny, jejich nabídku přijala.

Jasno měl původně i Hanin tatínek – technik tělem a duší. Od chvíle, kdy se dcera narodila, snil o tom, jak bude s příložníkem přistupovat k rýsovacímu prknu. „Tatínek si vždycky myslel, že ze mě bude inženýrka,“ vzpomínala slavná zpěvačka a nikdy neopomněla dodat, že nebyl tak úplně odtržený od reality.

Také vás může zajímat ...

„Jsem holka z vesnice a i proto jsem víc než s panenkami uměla zacházet s kladivem a hřebíky,“ říkávala.

U přijímaček jí řekli, že mluví jako prase

Jenže hřebíky, nehřebíky, Hanku to časem stále více táhlo k herectví. Tak moc, že když se po maturitě rozhodovala, kam půjde, rozhodla se pro herectví na brněnské JAMU. Jenže hned na začátku dostala podmínku. „U přijímaček mi tenkrát řekli, že mluvím jako prase. A měli pravdu,“ připouští oblíbená zpěvačka.

Od svých profesorů tenkrát dostala čtvrt roku na zlepšení.

Během nemocenské se z ní stala zpěvačka

Za to, že nakonec „skončila“ u zpívání, ale nemohou foniatrické chyby, ale těžká nemoc. Dlouhé léčení tenkrát zavinilo půlroční školní absenci. „Musela jsem tenkrát školu přerušit,“ vzpomíná Hana Zagorová. Tak trochu se nudila a zkusila zpívat. Šlo jí to tak dobře, že se už za necelý rok vyšplhala z nuly až na páté místo v tehdy prestižním Zlatém slavíkovi.

A místo hereckých šminek si do kabelky začala dávat mikrofon.

Bála se, že zapomněla hrát

Oba dva velké talenty Hanky Zagorové nakonec využili jen Smoljak se Svěrákem. To, když půvabné zpěvačce s hereckým vzděláním svěřili jedinou hlavní roli v jejím životě. A ona ji vzala, přestože se ze začátku tak trochu zbytečně bála toho, že se jí znalosti z JAMU už dávno vykouřily z hlavy.

V Trháku s Jurajem Kukurou

Řezník, nebo střelec z povolání?

Nakonec se rozhodla roli vzít a v roce 1980 se stala učitelkou Eliškou Veverkovou. Ženou, která má nejen pěvecky ztvárnit své osudové milostné dilema. Má se stát zámeckou paní řezníkovou, či strávit zbytek života po boku odvážného pyrotechnika Jaroslava Ticháčka (Josef Abrhám)?

„Každopádně jsem si tenkrát natáčení moc užila,“ pochválila si Hanka Zagorová své tehdejší rozhodnutí.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...