Osvědčené křenové recepty

Naše babičky dokázaly z křenu vyrobit spoustu domácích léků. Jedním z nich bylo i mazání na bolavé klouby. Pro jeho výrobu budete potřebovat 4 lžíce čerstvě nastrouhaného kořene křenu a 4 lžíce tvarohu. Obě ingredience smíchejte a vzniklou pastu naneste na bolavá místa asi v půl centimetrové vrstvě.

Také vás může zajímat ...

Přikryjte potravinářskou fólií a nechte 10 minut působit. Pak dobře umyjte. Tento postup provádějte po dobu 10 dní. Až budete mít trávicí obtíže, můžete vyzkoušet následující nápoj. Do 1 šálku teplého mléka nastrouháte asi 1,5 centimetru křenu.

. Z křenu vyrobíte i elixír mládí. Smíchejte 2 lžíce nastrouhaného křenu a 300 ml 60% lihu. Vše necháte 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíte zapomenout 2× denně protřepávat. Po uplynutí této doby přeceďte, nalijte do tmavé sklenice a po dobu 6 týdnů užívejte 3× denně 10 kapek nakapaných do 200 ml vlažné vody.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...