Osvědčené recepty z čerstvé aloe

Aloe vera je doslova zásobárnou živin, které umí příznivě ovlivnit lidské zdraví. A tak ji nemusíme užívat pouze na kožní poranění.

Obsahuje totiž, kromě jiných prospěšných látek, i kyselinu listovou, vitamíny E a vitaminy skupiny B. Je také bohatá na minerály, jako jsou vápník, draslík, hořčík, chrom a zinek. A protože je tak lehce dostupná, můžeme vyzkoušet některé recepty a návody na výrobu domácích léčivých přípravků.

Povzbuzující sirup

0,1 kg gelu z aloe rozmixujeme, přidáme 0,1 kg cukru a za občasného míchání asi 10 min vaříme na mírném plameni. Potom ho přelijeme do sklenic, které uchováváme v chladu. Do sklenice s vodu dáme asi půl čajové lžičky sirupu a tento povzbuzující nápoj popíjíme po ránu.

Pleťová voda

Rozmixujeme 3 listy aloe vera s 160 ml Alpy a nalijeme do uzavíratelné sklenice. Vzniklou směs uložíme na tři týdny do temna. Potom směs přecedíme do čisté sklenice, přidáme 160 ml destilované vody a 1 kávovou lžičku jablečného octa nebo citronové šťávy.

Dobře promícháme a přecedíme přes filtrační papír. Používáme jako klasickou pleťovou vodu..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...