Otestujte si vaše zdraví!

Chcete vědět, jak jste na tom po zdravotní stránce? Dnes už existuje spousta možnosti, jak si můžete sama doma provést řadu „odborných“ vyšetření, aniž byste musela k lékaři.

Zjistíte třeba, zda klíště, které vás kouslo, nepřenáší lymskou boreliózu. Pravidelně si můžete kontrolovat hladinu cholesterolu a muži si mohou orientačně vyšetřit dokonce svou plodnost. Domácí laboratorní testování je poměrně revoluční změna. Testy si jednoduše provedete sama a o výsledku pak informujeme příslušného lékaře.

Také vás může zajímat ...

Jaké jsou možnosti

Už delší čas si lze v lékárnách kupovat domácí testy CRP. Ty rozliší, zda je vaše onemocnění virového či bakteriálního původu, kdy je tedy nutné podat antibiotika. V ordinacích praktiků se tyto testy dělají běžně, zdravotní pojišťovny je hradí. Obecně známé jsou domácí těhotenské testy a alkohol testery.

Výsledky domácího měření hladin cukru v krvi mohou navíc lékaři sledovat i přes mobil.

Cena testů se liší

Možnosti rozšiřuje devět testů v ceně od 200 do 550 korun. Zjistí alergii na kočičí srst, travní pyly a roztoče, nesnášenlivost lepku, určí hladinu cholesterolu či koncentraci spermií ve spermatu. Objeví borelie z klíštěte, odhalí zánět močových cest, potvrdí krev ve stolici či bakterii Helicobacter pylori v žaludku, která způsobuje vředy či rakovinu žaludku.

Testy také stanoví hladiny železa a rozliší bakteriální a virovou infekci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...