Otto Lackovič hrál zločince a cikány

Upadl v zapomnění

Otto Lackovič.

Český divadelní a filmový herec OTTO LACKOVIČ (†80) se narodil na Slovensku v Hlohovci. Po válce hrál na divadelních scénách v Nitře, Michalovcích, Prešově a Žilině. V padesátých letech se mu podařilo uchytit v pražském Divadle satiry, které později JAN WERICH (†75 přejmenoval na Divadlo ABC. V tomto angažmá zůstal až do roku 1991, kdy onemocněl. Měl smysl pro nadsázku, humor a karikaturu.

Díky režisérovi DUŠANU KLEINOVI ( 76), který ho herecky zaškatulkoval jako cikána, byl do této role často obsazován. Diváci ho tak mohli vidět v několika filmech, např. Radikální řez nebo Kdo se bojí, utíká. Jako cikán se uplatnil i v sedmi dílech seriálu Chalupáři jako drůbežář Fero po boku LJUBY SKOŘEPOVĚ (92).

Otta Lackovič byl i výborný dabér, propůjčil svůj typicky nakřápnutý hlas např. padouchu Rollinsovi ze ságy Vinnetou. Nosil mohutný knír, který byl pro něj typickým. Málokdo věděl, že na rameni má jizvu od průstřelu, který utržil během války. V 90. letech ho jako velmi silného kuřáka postihla rakovina plic.

Otto Lackovič byl oceněn za své celoživotní mistrovství v dabingu, nadace Život umělce mu udělila cenu Senior Prix.

Také vás může zajímat ...

Zemřel dva měsíce před svými jednaosmdesátými narozeninami.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...