Ovoce a cukrovka. Kolik je příliš?

Většina výživových doporučení dnes zahrnuje jídelníček bohatý na vlákninu, včetně ovoce. Ovoce je totiž hodně zdravé, obsahuje antioxidanty a působí protizánětlivě. Také zlepšuje funkce tepen a snižuje riziko rakoviny.

Někteří odborníci ze zdravotnictví však mají obavy z cukru přítomného v ovoci, proto doporučují příjem ovoce omezit. Je to však potřeba?

Také vás může zajímat ...

Byl proveden test, kdy byli diabetici náhodně rozděleni do dvou skupin. Jedna měla za úkol jíst nejméně dva kusy ovoce denně a druhá maximálně dva kusy ovoce denně.

Druhá skupina skutečně snížila svůj příjem ovoce, ale nemělo to žádný příznivý vliv na projevy cukrovky nebo tělesnou váhu. Lidé s cukrovkou 2. typu proto nemusejí svůj příjem ovoce omezovat.

Některé další nové vědecké studie také ukázaly, že fruktóza z ovoce může naopak pomoci s ovládáním hladin krevního cukru. Když si tedy dáte ovoce s každým jídlem, hladina cukru v krvi se sníží.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...