Oživlý obraz démona v galerii mě vyděsil skoro k smrti!

Připadalo mi, že oči démona na obrazy najednou hledí přímo na mě!

Věci, které považujeme za běžné, se před našima očima mohou hrůzostrašně proměnit!

Před lety se v našem městě konala výstavy obrazů jistého nepříliš známého zahraničního malíře. Já, jako kulturně založená žena, jsem na ní nemohla chybět. Na vernisáž jsem nešla, tam bych si malby v tom shluku lidí nevychutnala. Počkala jsem si, až bude v galerii méně lidí.

Také vás může zajímat ...

Za dva dny jsem tam šla znovu

Obrazy toho umělce se mi líbily a současně jsem z nich měla i trochu husí kůži. Jeden z nich mě obzvlášť zarazil. Byl na něm znázorněn nějaký dávný démon. Jeho oči mi připadaly jako živé. Několikrát jsem se k němu vrátila. Ve chvíli, kdy jsem před obrazem stála úplně sama, mi najednou připadalo, že oči démona obživly, a to doslova. Cítila jsem, jak mě pozoruje!

Málem jsem omdlela zděšením, když jsem viděla, jak ty namalované oči mrkly. Z galerie jsem toho dne k smrtí vystrašená utekla. Doma jsem si ale říkala, že se mi to jen zdálo. Síla toho obrazu prostě byla tak veliká, až ve mně vyvolala halucinace. Abych se o tom ujistila, zamířila jsem za dva dny na výstavu znovu.

Už tam moc lidí nechodilo, takže jsem před obrazem démona opět zanedlouho stála sama. Tentokrát jeho oči zůstaly v klidu, zato na namalované tváři se objevil krutý škleb.

A současně jsem zaslechla i tajemné šeptání, o kterém jsem nevěděla, odkud přichází!

Nebyla jsem v tom sama!

Potřetí už jsem se do galerie neodvážila. Výstava skončila a já zkoušela na internetu najít ten obraz nebo cokoliv o onom malíři. Žádné zvláštní informace jsem ale neobjevila. Až v jedné diskusi o malířství jsem objevila v angličtině psaný příspěvek ženy, která u této výstavy v jiné zemi prožila něco podobného. Spojila jsem se s ní přes internet.

Popisovala mi skoro stejný zážitek, který v galerii potkal mě. Ani ona si to ale nedokázala vysvětlit. Asi nezjistím, co za tajemnou sílu se v tom obraze ukrývalo a tu malbu démona také už nikdy neuvidím.

Do konce života to pro mě zůstane nerozluštěnou záhadou a nejstrašidelnějším zážitkem, jaký jsem kdy měla.

Eva S. (48), Cheb

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...