Ozon místo zubní vrtačky?

Patříte mezi ty jedince, kterým nahání pištivý zvuk zubařské vrtačky hrůzu? Vyhýbáte se návštěvě stomatologa jen proto, že se bojíte vrtání? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Novou metodou je možné porazit zubní kaz i bez vrtání.

Zabiják škodlivých bakterií v dutině ústní

Také vás může zajímat ...

Ozon je plyn a velmi silný antioxidant, který nemilosrdně zabijí bakterie, viry a plísně. Pro lidi je neškodný a navíc nepředstavuje zátěž pro životní prostředí. Po ošetření se totiž mění na kyslík.

K ošetření zubů se hodí i proto, že dokáže neutralizovat kyseliny poškozující zubní sklovinu a navíc zlepšuje remineralizaci, tedy vyplňování mikroskopických trhlinek na zubu.

Od prevence po kaz

Způsobů, jak využít ozon v zubním lékařství je hned několik. Je vhodný jako součást preventivního ošetření v rámci zubní hygieny. Pomáhá při zánětech, od těch lehkých až po rozvinutou parodontitidu nebo záněty kořenových kanálků. Dají se jím léčit i onemocnění měkkých tkáních jako jsou kvasinkové infekce nebo opary.

Pokud jde o kazy, s těmi velkými, které vážně narušily zubní hmotu a došlo k napadení nervu si neporadí. Ale když přijdete k zubaři včas, s malým kazem, dokáže ozon jeho šíření zastavit.

Ozonovou terapii zatím zdravotní pojišťovny neproplácejí, za ošetření tak pacient zaplatí kolem dvou tisíc korun.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...