Pálí vás žáha?

Vrací se vám do úst kyselé šťávy ze žaludku a často míváte pocit, že se vám v něm převaluje kamení? Pak byste se měli vyvarovat ostrým a kyselým jídlům, měli byste si dopřávat jen menší porce a večer už nejíst.

.Nejezte nic kyselého, ani čokoládu! Trávicí potíže představují širokou škálu problémů a trápí až polovinu dospělé populace. K častým problémům patří pálení žáhy. A bohužel, měli byste se také vyhýbat čokoládě a hodně sladkým jídlům. Při pálení žáhy pomáhá i zvýšená poloha hlavy, kdy si ji na noc podložíte více polštáři.

Vhodné jsou i volně prodejné léky na snížení kyselosti žaludečního obsahu, které působí spolehlivě a jsou zdravotně zcela bezpečné.

Také vás může zajímat ...

Kdo za to může?

Většina trávících potíží se projevuje nejen bolestmi žaludku a pálením žáhy, ale i pocity plnosti po jídle a nadýmáním, bolestmi břicha, zácpou nebo naopak průjmem. Často přitom ztrácíme na váze, býváme unavení a nepodáváme výkon, na který jsme byli zvyklí. Dokonce míváme i zvýšenou teplotu. Na vině bývá onemocněními zažívacího traktu, jako jsou žlučníkové kameny, žaludeční nebo dvanáctníkové vředy, reflux jícnu, záněty střev nebo žaludku, stejně jako mnohé další choroby jater, žlučníku a slinivky.

Může být i hůř

Není výjimkou, že se také může jednat i o nějakou zhoubnou nemoc. Například nádor tlustého střeva a konečníku, dokonce i jícnu a slinivky břišní. Poslední dobou se také zvýšil výskyt tzv.autoimunitních chorob trávicího traktu, jako je celiakie a střevní záněty. Zažívacími obtížemi však mohou přechodně trpět i lidé zdraví. Důvodem bývá například průjem či zvracení, anebo chronický stres.

Za některé obtíže může přejídání, nevhodná strava a nezdravý životní styl.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...