Partner je závislý na sexu?

Je vás muž nadsamec, závislý na sexu? A nebo tím jen zastírá střídání milenek? I ve zralém věku každodenně vyžaduje sex, a když ho odmítnete, hledá potěšení jinde. Říká, že za to nemůže, ale je to pravda? A dá se to změnit?

Když se před lety hollywoodský herec Michael Douglas (75) a David Duchovny (59) přiznali, že jsou závislí na sexu a léčí se, svět byl v šoku. Jenže se zjistilo, že zhruba každý dvacátý muž má stejnou závislot a je erotoman!

Také vás může zajímat ...

Je nutné však rozdělovat náruživost v sexu, kdy muž svoji potřebu mít milenku omlouvá závislostí na sexu a skutečnou závislostí, která stejně jakou jiných typů závislostí, vede k naprosté posedlosti.

Proč už mu nestačíte? Ze začátku se vám možná líbilo, že po vás touží každý den, jenže váš nadsamec vyžaduje i po dlouhých letech sex se stále stejnou frekvencí. Jeho milostné potřeby jsou mnohem větší, než vaše a tak se začnete hádat. Může to dojít atak daleko, že se chlap od vás otočí a začne zběsile lítat od jedné milenky ke druhé. Nejdřív si myslíte, že závislost na sexu je jen výmluva.

Ale pak si všímáte varovných příznaků a máte jasno.

Co s tím?

Těžká posedlost sexem To, že je muž posedlý sexem zjistíte nejen z toho, že vám nedá chvilku pokoj, ale i z toho, že neustále sleduje porno filmy, nebo objevíte erotickou konverzaci s jinými ženami. Když to zjistíte, cítíte se hrozně a připadáte si bezcenná. Abyste mu vyšla vstříc, spala jste s ním hodně často, a přesto jste mu nestačila. Musíte si s ním promluvit. Zeptejte se ho na rovinu.

Možná vám přizná, že tahle závislost mu dělá ze života peklo.

Závislost je peklo Sexuální závislost má typické příznaky. Takový muž tráví spoustu času v koupelně, či v jiném pokoji, kde ho nikdo nemůže rušit, protože má nutkavou potřebu masturbovat. Tráví hodiny sledováním porna, mívá neobvyklé sexuální požadavky. Závislý chlap často střídá partnerky a s žádnou dlouho nevydrží.

To má neblahý vliv na jeho vztahy, Stále ještě nedokážete uvěřit či pochopit, že je sexuální závislost skutečně nemoc?

Nikdy necítí klid

Představte si, že se toužíte po sexu. Máte na něj ohromnou chuť, potom se s někým pomilujete a zažijete ten nejskvělejší orgasmus. Zdravý člověk se potom cítí dobře a je uspokojený. Jenomže sexuální závislák se potom cítí úplně stejně jako předtím, jeho chuť se vůbec nezmenšila. I tato závislost se dá léčit, ale ze všeho nejdřív si dotyčný musí umět přiznat, že má problém.

Pomůže jedině odborná léčba a psychoterapie.

Sex jako droga Nejdůležitějším krokem v léčbě je najít příčinu, co závislost na sexu vlastně způsobilo. Muž musí přijít na to, co v životě postrádá nebo co mu naopak vadí. Teprve tehdy se může postarat o to, aby to, co mu schází, získal nebo to, čeho se chce zbavit, odložil. A jeho podvědomá frustrace se už nemusí projevovat jako závislost na sexu.

Proces léčby je náročný, záleží na tom, jak dlouho dotyčného jeho závislost pronásledovala.

I když to trvá nějakou dobu, mozek se opět naučí fungovat v rámci běžných intenzit.

Jak se to dá léčit? Z labyrintu závislosti na sexu není jednoduché vystoupit. Při sexu dochází ke zvýšení hladiny endorfinů do těla rychleji, než u jiných aktivit. Léčba je podobná jako u jiných typů závislostí. Dotyčný pobývá asi 6 – 8 týdnů ve speciální klinice, kdy je během terapie zakázán sex a rozptylující sexuální stimuly.

Po absolvování léčby se doporučuje celibát na další tří měsíce, zákaz masturbace a pouze bezpečný sex se zaměřením na pocity, nejen na fyzično.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...