Partyšová se už devět let se nevyspala

Co má za problém?

Výhoda jejího problému? Když nemůže spát, oddává se prý hrátkám s manželem.

Málokdo by řekl, že moderátorku GÁBINU PARTYŠOVOU (38) trápí zdraví. Nám se exkluzivně svěřila, že od té doby, co porodila své jediné dítě, má potíže se spánkem. Teď se ale rozhodla s tím něco udělat.

Porucha se nejdříve jako problém nejevila, přišla totiž s narozením syna KRISTIANA (9). Bylo tedy normální, že jako maminka vzorně kojila i v noci. Jak šel čas a Kristiánek začal spát celou noc, maminka Gábina stále i proti své vůli dodržovala stejný režim a několikrát v noci se budila. Po nějaké době si časté buzení začalo vybírat svoji daň.

Gábina byla unavená, přetažená a ztrácela vnitřní pohodu. Až v posledních měsících si začala uvědomovat, že je nutné, aby začala problém řešit, a to i z toho důvodu, že by chtěla co nejdříve otěhotnět a nechtěla by ublížit miminku.

Bála se, zda nemá syndrom spánkové apnoe, což je zástava nebo snížení intenzity dýchání během samotného spánku, která má celou řadu důvodů a některé mohou být i vážné.

Také vás může zajímat ...

Spala a přitom ji sledovali

V některých případech onemocnění může způsobit nepravidelná činnost mozku, který pak nedává tělu správné signály k dýchání. Pokud se apnoe neřeší, může dokonce ohrozit i činnost srdce a cév. Gábina se tedy rozhodla, že tomu musí přijít na kloub. Na doporučení navštívila spánkovou laboratoř Petry Řehořkové (40) v Praze, kde jednu noc spala v monitorovacím pokojíčku.

Během té doby byla napojena na speciální přístroj, který zaznamenával po celou dobu spánku, jak dýchá.

Konečně už neprobdí celou noc

Gábina nám prozradila, že to byla příjemná noc. Ráno pak už jen v klidu posnídala a mezitím lékař vyhodnotil monitorovaný záznam. Co z toho nakonec vzešlo? Bylo evidentní, že moderátorka má nízký spánkový práh, který jí mnoho let nedovolil sestoupit do říše kvalitního spánku. „Laboratoř mi velice pomohla, protože jsem měla velké problémy usnout.

Neměla jsem klidný a hluboký spánek, který jsem potřebovala.

Dneska už se mi spí skvěle a mám vyrovnané a hezké sny,“ potvrdila Partyšová a dodala, že zjistit kvalitu spánku bylo správné rozhodnutí, které jí naprosto změnilo život, a samozřejmě k lepšímu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...