Patrick Duffy – Seriály ho proslavily, soukromí zničila tragédie

Co se stalo jeho rodičům v jednu listopadovou noc, to nikdy nepřebolí. Přesto se herec naučil znovu se radovat ze života.

Rodák z amerického státu Montana byl odmala posedlý sportem, nejdřív propadl atletice, později potápění. Nicméně byl zároveň členem školního ochotnického souboru, a to jej nakonec dovedlo k rozhodnutí studovat herectví na univerzitě v Seattlu. Patrick Duffy se dostal mezi dvanáct přijatých z přibližně dvanácti set uchazečů.

Také vás může zajímat ...

Přitom jeho rodiče nebyli herci, ba ani ochotníci, měli prosperující hospůdku.V posledním ročníku se seznámil s budoucí manželkou, baletkou Carlyn Rosser (†78) a záhy po svatbě, která se konala v roce 1974, se narodil syn Padraic (45), o pět let později druhý syn Conor (40).

Manželství bylo – na to, jaká byl Duffy postupem času celebrita, kterou znal celý svět – neobvykle vzorné, Carlyn a Patricka rozdělila až Carlynina smrt v roce 2017.

Začátky, co se týká herectví, nebyly pro Duffyho snadné. Zlomový byl rok 1978, kdy získal roli Bobbyho Ewinga v seriálu Dallas. Zatím ještě nikdo pochopitelně netušil, jak slavný Dallas bude. Z neznámého herce se prakticky přes noc stala celebrita první třídy. Dallas v televizi běžel od roku 1978 do roku 1991, tedy třináct let.

Děj legendární mýdlové opery se točí kolem pohádkově bohaté naftařské rodiny Ewingů.

Jen zlý sen

Klanu naftařů pevnou rukou vládne obávaný Jock Ewing, který má tři syny a jedním z nich je právě Bobby. Je kladnou postavou, jež se snaží vyvarovat lží a podvodů, na rozdíl od bezcharakterního bratra J. R. Ewinga zvaného Džejár. Hodného a seriózního Bobbyho zbožňoval a uctíval celý svět.

Divačky dojímal jeho sňatek s půvabnou Pamelou, dívkou z rodiny, kterou Ewingové srdečně nenáviděli.

Ač byl Patrick Duffy zprvu vděčný osudu za báječnou příležitost k výdělku, po sedmi letech se už cítil unavený. Vynutil si po divoké hádce odchod, v seriálu přejede Bobbyho Ewinga autem jeho vlastní švagrová. Fanoušci se s jeho smrtí nesmířili. Odchod Patricka Duffyho způsobil protesty, které nakonec producenty přiměly k radikálnímu kroku.

S hercem se udobřili a vyšším honorářem zajistili jeho návrat do Dallasu. Zmrtvýchvstání Bobbyho scenáristé pojali překvapivým způsobem, celou sezonu z přelomu let 1985 a 1986 totiž prohlásili za pouhý zlý sen jeho ženy Pamely.

Každá epizoda Dallasu Duffymu vydělala v přepočtu přibližně milion sedm set tisíc korun.

Dvojnásobná vražda

Co se týká profese, byl Duffy synem štěstěny. Záhy po skončení Dallasu se ocitl v seriálu Krok za krokem, z něhož se stal další velký hit. Tady pohledný brunet předvedl rozsah svého komediálního talentu. Představil se divákům jako Frank Lambert, rozvedený chlapík se třemi dětmi, který si vezme za ženu kadeřnici Carol, vdovu rovněž se třemi dětmi.

Sbližování nových příbuzných se neobejde bez komických situací.

Krok za krokem vysílala televizní stanice ABC od roku 1991 do roku 1998.

Zatímco se díky seriálům stal z Duffyho jeden z nejznámějších herců světa, jeho soukromí poničila nebývalá tragédie. V listopadu roku 1986 došlo k surové vraždě jeho rodičů. Stalo se to v rodinné hospodě v Montaně. Duffyho rodiče zastřelili dva mladíci, kteří s nimi měli krátce před vraždou spor. „Otec ty dva mladíky večer vyhodil z baru,“ vzpomíná představitel Bobbyho Ewinga.

„Takže odešli a pili někde jinde. Pak se vrátili. Vešli do hospody se zbraněmi a zastřelili ho.

V baru nebyl nikdo jiný, takže zastřelili moji matku a mého otce.“ Střelec byl odsouzen ke sto osmdesáti letům vězení.

Pomohli synové i Buddha

Největší oporou po tragédii byla manželka Carlyn, a nejen ona. „Moji kluci mě podrželi,“ říká herec pochvalně o synech. „Ale také jsem si uvědomil, že i když se všemožně snažili pomoct starému otci, asi jsem zvládl tu situaci lépe než oni. Člověk dospěje do určitého věku a uvědomí si, že cesta před ním je mnohem kratší než ta, kterou má za sebou,“ dodává moudře.

Definitivně se smířit s krutým odchodem rodičů mu pomohl buddhismus, jehož je vyznavačem. „Strašně mě to poznamenalo, na druhou stranu jsem si uvědomil, že život musíme chápat jako věčný,“ objasňuje.

Díky pravidelným meditacím, pilné herecké práci a především čtyřem vnoučatům se mu podařilo znovu se těšit z každého nového rána.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...