Patrick Swayze, idol z Hříšného tance svoji filmovou partnerku dost nesnášel!

Kvůli herecké partnerce chtěl z filmu vycouvat!

Jedním z největších filmových hitů 80. let byl romantický muzikál Hříšný tanec. Z hlavního představitele Patricka Swayzeho (+57) udělal světovou megahvězdu.

Jsou divačky, které Hříšný tanec viděly třeba desetkrát nebo ještě vícekrát. Taneční instruktor Johnny, který v letním středisku dodá sebevědomí slušné dívce Frances, přezdívané Baby, pro ně představuje ideál muže. Pohledný, rebelský, divoký, romantický typ – všechny tyhle přívlastky dokázal Patrick Swayze (+57) do své role dát na sto procent.

Také vás může zajímat ...
Soulad panoval jen před kamerou.

Natáčení nebylo žádný med

Patrick byl skvělý tanečník a role v Hříšném tanci pro něho tedy byla jako dělaná. Slavný herec měl tak trochu výhodu v rodinném prostředí, protože učitelkou tance byla jeho matka. V roli Johnnyho musel ze svého pohybového umění Patrick dokonce slevit, což pak maminka kritizovala. Nejdřív to vůbec nevypadalo, že se bude v kariéře jejího syna jednat o super trhák.

Počítalo se dokonce s tím, že natočený film poputuje rovnou na videokazety a do kin se ani nedostane – nakonec vydělal 200 milionů dolarů! Zatímco před kamerou si Patrick a jeho filmová partnerka Jennifer Grey (58) prožívali milostný románek, mimo záběry to bylo dost jiné. Oba se už předtím sešli v apokalyptickém dramatu Rudý úsvit a Patrick neměl s Jennifer dobré zkušenosti.

Když se dozvěděl, že bude jeho partnerkou, chtěl dokonce z projektu vycouvat. Natáčení bylo místy dost nepříjemné. Herec později popisoval, že Jennifer se chovala jako puberťačka, často se musely opakovat scény kvůli jejím trapným legráckám. Na druhou stranu to k roli sedlo, protože sedmnáctiletou Baby hrála ve skutečnosti sedmadvacetiletá herečka.

K Patrickovi se ale moc neměla, dokonce odmítala líbat se ním na ústa při romantických scénách. Musel jí seřvat až režisér. Jakmile proti Jennifer někdo vystoupil, hned se prý rozbrečela. K dalším problémům při natáčení patřilo počasí. Původně se natáčelo v létě, práce se ale protáhly do podzimu, takže herci museli lézt i do ledové vody.

A protože už začalo žloutnout listí na stromech, museli ho filmaři přestříkat znovu na zeleno!

Soulad panoval jen před kamerou.

Jakmile se napil, byl z něho surovec!

Sláva umí pořádně zamotat hlavu. Pánové to většinou využívají k tomu, že sbírají do postele jednu ctitelku za druhou. Patrick by s jejich množstvím rozhodně neměl problém a v jeho ložnici by se určitě mohly střídat dívky ne po dnech, ale po hodinách. On ale zůstával celý život věrný jediné ženě: své velké lásce Lise Niemi (62). Jedinou nevěru, kterou přiznal, vlastně jen předstíral.

To bylo ještě v době, kdy spolu začali chodit, více na dálku než v realitě. Zatímco Lisa musela dostudovat, Patrick už začínal svoji kariéru na jevištích v New Yorku. Chtěl, aby na něho Lisa žárlila, tak jí napsal dopis o své nevěře – což ale nebyla pravda. Přesvědčil se, že mu jeho láska odpustila. Vzali se, ale nikdy neměli děti. Lisa sice otěhotněla, ale ve třetím měsíci potratila.

Jejich vztah byl sice navenek pevný a věrný, čas od času si ale s Patrickem prožívala jeho žena peklo. Důvod byl zřejmý: alkohol. Jakmile se totiž představitel Johnnyho opil, stával se z něho nekontrolovatelný násilník. Lisa před ním vždy raději utekla pryč a jednou ho dokonce na nějakou dobu opustila.

V době, kdy se začal Patrick ze své závislosti léčit – stalo se tak poté, co předčasně zemřela jeho sestra – přišla ale jiná, brutálnější komplikace. V roce 2007 u něho lékaři zjistili rakovinu slinivky. Ta, jak známo, má rychlý průběh a je téměř nemožné s ní úspěšně bojovat. Podle doktorů měl mít Patrick před sebou jen několik měsíců života.

Statečně se s nemocí pral, byla to ale jen otázka času. Boj prohrál v září 2009. Jeho ctitelky a fanoušci se přišli s hrdinou Hříšného tance rozloučit na místa, kde se hit 80.

let natáčel: do města Lake Lure v Severní Karolíně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...