Paul McCartney byl bez své Lindy nejdéle devět dní – když ho zavřeli do vězení!

„Láska, kterou bereš, je nakonec rovna lásce, kterou vytváříš.“

Stejně legendární jako písničky od The Beatles, byla také láska Paula McCartneyho (76) k jeho ženě Lindě (+56). Velký bouřlivák si ji vzal, i když byla rozvedená a měla dítě.

Šedesátým letům vládli hudebně The Beatles. Členem legendární skupiny byl i Paul McCartney (76), který je i autorem či spoluautorem většiny slavných písniček skupiny. V dobách, kdy sláva muzikantů dosahovala nadpozemských výšin, nebylo pro nikoho ze čtveřice problémem dostat většinu dívek a žen, na které by se podívali. A také toho většinou využívali.

Také vás může zajímat ...

Klid do života Paula přinesla až americká fotografka Linda Eastmann (+56).

Nejprve měla zájem o Lennona!

Ke slavným hudebníkům měla Linda blízko. Profesionálně totiž fotila i takové hvězdy jako Bob Dylan (77) nebo skupinu The Rolling Stones. Prožila si už jedno manželství – vdávala se v červnu roku 1962 a narodila se jí dcera. Vztah se ale po třech letech rozpadl. Linda samozřejmě věděla i o The Beatles – ty znal snad s výjimkou těch nejzapadlejších koutů každý člověk na planetě.

Také slavné „Brouky“ dostala za úkol Linda nafotit. A nezůstalo jen u focení. Nejprve měla zájem sblížit se s Johnem Lennonem. Odradil jí ale osobní rozhovor. Poté tedy zaměřila pozornost právě na Paula. Ten byl aktuálně zadaný; už pět let chodil s britskou herečkou Jane Asher (72). Prohlašoval, že je to jeho největší životní láska. Platilo to ale jen do té doby, než poznal Lindu.

Říkalo se, že spíš ona sbalila jeho než on ji, na tom ale už nezáleží – podstatné je, že vznikl dlouhý a krásný svazek. Slavný hudebník byl novou ženou po svém boku naprosto okouzlen. V osudovém roce 1969 si Lindu vzal. Za týden a den nato ho následoval John Lennon (+40), který přivedl k oltáři Yoko Ono (85). A za čtvrt roku se bohužel The Beatles rozpadli.

Nakolik je mezi svatbami a koncem skupiny souvislost, to je dodnes tématem řady úvah a spekulací.

Paulovi ale ani konec The Beatles, ani manželství s Lindou neublížily.

Byli spolu, dokud je nerozdělila smrt.

Hodně marihuany, žádné maso

Angličanům poněkud vadilo, že se jeden z miláčků národa rozhodl vstoupit do manželství s rozvedenou Američankou, ale Paul toho nikdy nelitoval. Byl s ní spojen nejen citově, ale i pracovně, stala se členkou jeho nové skupiny Wings a podílela se prý i na některých skladbách. Dvojici se postupně narodily tři děti.

Byli téměř nerozlučně spolu, až na jednu výjimku – když byl Paul zatčen na letišti v Japonsku za to, že měl u sebe několik gramů marihuany. Deset dnů strávil ve vězení. Vzpomínal na to: „Bylo to drsné. Tenká matrace na podlaze, mýt jsem se musel vodou ze záchodové nádržky. Naštěstí jsem viděl všechny ty filmy s válečnými vězni, takže jsem věděl, že nesmím klesnout na mysli.

Tak jsem se spoluvězni zorganizoval nějaké zpívání.“ K lehkým drogám měla blízko i Linda, na koncerty po světě si oba nechávali posílat i hašiš. Paul to obhajoval slovy: „Líbí se nám to, nehodláme kvůli tomu měnit styl života.“ Oba byli také vegetariány. „Jednou při obědě jsme se z okna dívali na naše jehňata, jak vesele dovádějí na louce,“ popisovala Linda chvíli, kdy se k tomu rozhodli.

„Pak jsme se podívali do našich talířů a uvědomili jsme si, že jíme nohu zvířete, které si ještě nedávno také bezstarostně hrálo. Podívali jsme se na sebe a řekli: Máme je rádi, proč je vlastně jíme? To bylo naposledy, co jsme jedli maso.“ Osud si pro Lindu připravil krutý konec v podobě rakoviny. Nádor na prsu zasáhl i játra a další orgány v těle.

Když zemřela, Paul to oznámil přátelům až za den a půl. Na pohřbu Lindy si po dlouhé době opět zazpívali zbylí členové The Beatles.

Popel Paulovy ženy byl na její přání rozptýlen nad jejich pozemkem.

Linda už je mrtvá. A co Paul, žije?

Slavné celebrity bývají terčem zpráv o jejich předčasném úmrtí. Nevyhnul se tomu ani Paul McCartney. Na konci 60. let se šuškalo, že už je dávno mrtvý, protože zahynul při autohavárii v roce 1966. Od té doby ho prý nahradil jeho dvojník.

Na první pohled to vypadalo věrohodně – The Beatles v té době změnili vzhled, nechali si narůst kníry a možná i Jane, velká Paulova láska, kvůli tomu zmizela z jeho života.

Nejlepším důkazem toho, že šlo jen o fámu, jsou ale Paulovy další písničky, které následovaly!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...