Pavel Trávníček – Sen všech žen

Tvrdí, že není žádným nepraktickým princem, který neumí uvařit ani čaj. „Umím všechno,“ zapřísahá se. „Maminka říkala, jen se to, Pavlíku, nauč, nevíš, kdy to budeš potřebovat. Nechci se vytahovat, ale vařím úplně běžně a hlavně mě to baví.“

Otec prý malého Pavla držel zkrátka, byl přísný a dbal na to, aby syn nezvlčil a aby dodržoval striktní řád. Herec poukazuje na skutečnost, že jako dítě neměl skoro žádnou volnost, což se mu dvakrát nelíbilo. „Můj otec pěstoval malý domácí teror,“ vzpomíná Pavel Trávníček. „Měli jsme takový ferman, kde bylo přesně napsáno, v kterou hodinu je škola, kdy odpočinek a kdy hudební výchova.

Také vás může zajímat ...

Podle toho se jelo. Takže když se na něj otec ve tři hodiny podíval, hned věděl, kde se jeho synáček vyskytuje.“ Sestra chodila na flétnu, Pavel byl nucen hrát na klavír. Nechtěl, ale musel. Po letech systém výchovy ocenil, přísnost se prý vyplatila a on se leccos naučil.

Herec, moderátor a dabér pochází z obce Konice u Prostějova, matka se narodila na Slovensku, tatínek na Hané.

Jedna jediná pohádka

Jeho první filmovou rolí byl princ z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Psal se rok 1973, Pavlovi bylo dvacet tři let a právě končil studium na brněnské JAMU. Režisér Václav Vorlíček (†88) Pavla naprostou náhodou spatřil v absolventském filmu budoucího režiséra Jaroslava Soukupa (73). Zalíbil se mu, oslovil ho, mladík se sice musel zúčastnit konkurzu, ale roli měl i tak v kapse.

Silný moravský přízvuk byl však důvodem, že byl nadabován Petrem Svojtkou (†35). „Zima byla strašná a kostýmy rozhodně nebyly teplé. Ale byli jsme mladí, tak jsme vydrželi,“ vzpomíná idol žen na natáčení kultovní pohádky v okolí německého zámku Moritzburg. O Popelce v podání Libuše Šafránkové (66) říká: „Ona má nádherné oči a výraz a kam přišla, tam ji měli rádi.

Takže zamilovaní jsme do ní samozřejmě byli všichni, působila tak nedostupně, a přitom hrozně křehce. Každý se proto kolem ní pohyboval s největší opatrností. Byla úžasná.“ Z nálepky věčného prince tmavovlasý krasavec radostí zrovna neskáče, ale bere to realisticky. Připouští, že i kolegyni Libuši vadí, že je pořád Popelka.

Avšak se smíchem dodává: „Jsou herci a herečky, kteří natočí hromady filmů, a nikdo o nich neví. Nám stačila jedna pohádka. Co by za to jiní dali.“ Film se musel obejít bez jakýchkoli náročnějších triků, vždyť se psal teprve začátek sedmdesátých let.

Aby sova mrkala, režisér ji zezadu pošťuchoval klacíkem.

Vzala jsem si prince

Paradoxní je, že herec, o němž režisér Vorlíček prohlásil, že má „příšernej moravskej přízvuk“, se s léty vypracoval na krále dabingu. Dabuje například Alaina Delona (84) či Alana Aldu (84), jen si vzpomeňme třeba na legendární seriál M*A*S*H. Se Sabinou Laurinovou (47) moderoval pěveckou soutěž amatérů Do-re-mi. Ženy ho milují, jak jinak. Oženil se celkem čtyřikrát.

První manželkou byla dcera Jiřiny Bohdalové (85) Simona Stašová (65). Ta o svém vztahu s pohádkovým princem vždy mlčela, prozradila jen málo. Jednou řekla: „Pavel Trávníček byl princ. Já si vzala prince, vono se taky s princema hrozně blbě žije.“ Sám Trávníček zase prohlásil: Cesta Simony byla jiná než ta moje.

Dlouho ji znalo jen málo lidí a své velké období zažívá až dnes.“ Čas obrousil ostré hrany, a tak když se ti dva dnes potkají, začnou se smát s tím, že je zázrak, že spolu vydrželi dlouhých pět let.

Že by naposled?

Simona se nikdy nenechala slyšet v tom smyslu, že by exmanžel pil anebo byl agresivní, o čemž však mluví mnoho jiných Pavlových „bejvalek“. Jeho někdejší přítelkyně Olga Želenská (59) dokonce tvrdí, že když se napil, býval nebezpečný a nožem jí páral šaty. Trávníček nad tím mává rukou a tvrdí, že se jedná o pomluvy pomstychtivých ženštin, které opustil.

Oženil se také s baletkou Evou Štefkovou, která mu porodila syna Adama. Třetí manželkou se stala provozní divadla Skelet Lucie, vztah opět záhy zkrachoval. Helenu Dytrtovou (58) si Pavel Trávníček nikdy nevzal, ovšem z tohoto svazku se narodil syn Pavel Dytrt (29).

V létě 2015 se náš pohádkový princ oženil počtvrté, a to s dlouholetou přítelkyní Monikou Fialkovou (33), která mu porodila syna Maxmiliána (3). „Trému určitě nemám, vždyť to není poprvé,“ řekl herec novinářům. Zato prý doufá, že naposled.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...