Péče o citlivé zuby

Stačí se zakousnout do nanuku nebo se napít ledové limonády a najednou máte pocit, jako by vám do hlavy udeřil blesk. Taková reakce na studené je pro citlivé zuby typická. Bolest se však může objevit i při kontaktu s teplou tekutinou či jídlem, ale i kyselým nebo sladkým pokrmem.

Narušený povrch

Také vás může zajímat ...

Příčinou citlivosti je poškození skloviny neboli ochranné vrstvy zubu.K tomu dochází kvůli nevhodné nebo nedostatečné zubní hygieně, špatně zvolené zubní pastě nebo nadměrné konzumaci nevhodných potravin. Sklovinu může ale narušit i přílišné čištění zubů, může být důsledkem onemocnění nebo dědičných vlivů.

Jak zvrátit poškození

Čím dříve začnete problém s citlivostí zubů řešit, tím větší máte šanci na úspěch. Základem je správné čištění. Nejlepší bude, když si necháte se správnou technikou, výběrem kartáčku a zubní pasty poradit od svého zubaře nebo zubní hygienistky. U zubů se slabě narušenou sklovinou vás může problémů zbavit vhodně zvolená pasta.

Moderní přípravky obsahují látky, které okamžitě při použití vyplní otevřené kanálky na povrchu zubu, a tak zabrání podráždění. Závažnější poškození ale vyžaduje razantnější řešení.

Pokud jsou příčinou citlivosti obnažené krčky v důsledku zánětu dásní, budete muset věnovat ústní hygieně větší pozornost.

Starost o dásně

Pomohou vám speciální protizánětlivé přípravky nebo moderní ozónová terapie. O tom, co pro vás bude nejlepší, rozhodne váš zubař. Pro citlivé zuby je zcela nevhodné bělení, a to i pomocí takzvaně „šetrných“ metod. Rozhodně byste však neměli používat žádné bělicí pasty, pudry nebo žvýkačky.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...